Jūnijā vien bijuši vismaz seši negadījumi, kad malkas skaldīšana beigusies ar nelaimi - nocirstiem vai tik nopietni savainotiem pirkstiem, ka var tikt ietekmēta to turpmāka jušana un kustība.
Neizpaliek arī ar dažādiem elektriskiem instrumentiem un ierīcēm gūtas traumas, skaidro NMPD. Paši cietušie par biežāko iemeslu mediķiem min neuzmanību. Atsevišķās situācijās viņi arī atzīst, ka bija lietojuši alkoholu.
Lielākoties izsaukumu vietā NMPD mediķi konstatē nopietnas plaukstas traumas, traumatiskus pirkstu bojājumus, tostarp amputācijas, kā arī dziļas brūces ar muskuļu, cīpslu un nervu bojājumiem. Negadījumos dažkārt tiek savainotas vairākas ķermeņa daļas, piemēram, kādā situācijā dēļu īsināšanā, izmantojot leņķa slīpmašīnu, neuzmanības dēļ instruments noslīdēja, nogriežot īkšķi un uzplēšot dziļas, garas brūces abās plaukstās un kājā.
Neuzmanības dēļ vairāki negadījumi notikuši, strādājot ar zāles pļāvēju. Situācijas atšķirīgas, bet visās gūtas ļoti nopietnas traumas, tostarp pirkstu daļējas vai pilnīgas amputācijas, sadragāti kauli, lūzumi, skaidro NMPD. Tā, piemēram, kādam cietušajam pļaujmašīnas asmens trāpīja pirkstos brīdī, kad ierīcei darbojoties, viņš centās to atbrīvot no iesprūdušās zāles.