Kakānis atzīmē, ka bankas galvenais uzdevums tuvākajiem mēnešiem būs "PrivatBank" darbības integrācija "Industra Bank" un "PrivatBank" klientu uzrunāšana. "Šobrīd klientiem nekas nav jādara," viņš piebilst.
Savukārt "PrivatBank" valdes locekle Una Jansone norāda, ka pārņēmējbankas izvēle ir bijis stratēģisks process, kurā "PrivatBank" padome un valde ir rūpīgi izvērtējusi iespējamos kandidātus, pievēršot pastiprinātu uzmanību kandidātu biznesa modelim, klientu apkalpošanas standartiem un kultūrai.
"Vērtējot iespējamos partnerus pēc dažādiem kritērijiem, "Industra Bank" tika atzīta par uzticamāko, ilgtspējīgāko partneri, kas mūsu klientiem nodrošinās pakalpojuma nepārtrauktību," pauž Jansone.
Jau ziņots, ka "PrivatBank" pagājušajā gadā strādāja ar zaudējumiem 5,933 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,3 reizes mazāk nekā 2020. gadā. Savukārt bankas aktīvi 2021. gada 31. decembrī bija 102,945 miljonu eiro apmērā, kas ir par 24,3% jeb 33,013 miljoniem eiro mazāk nekā 2020. gada beigās.
Pēc aktīvu apmēra "PrivatBank" ir viena no mazākajām bankām Latvijā. Bankas lielākais akcionārs ir Ukrainas "PrivatBank" (46,54%), kuru 2016. gada decembrī Ukrainas valdība nacionalizēja.
Bankas 2021. gada pārskatā, par kuru auditorkompānija "Grant Thornton" atteicās sniegt atzinumu, bija teikts, ka stratēģiskais investors pagājušā gada septembrī iegādājies 52,59% "PrivatBank" akciju, taču darījuma īstenošanai nepieciešams Eiropas Centrālās bankas (ECB) akcepts. Vēlāk gan banka informēja, ka "PrivatBank" izziņotais stratēģiskais investors nav ieguvis nepieciešamās atļaujas būtiskas līdzdalības iegūšanai bankas kapitālā.
Tāpat ziņots, ka FKTK 2021. gada martā ierosināja administratīvo lietu pret "PrivatBank" par termiņu neievērošanu attiecībā uz nepieciešamo rīcību, lai nodrošinātu bankas pelnītspēju un ilgtspēju. "2021. gada martā FKTK ierosināja administratīvo lietu pret banku par noteikto termiņu neievērošanu attiecībā uz nepieciešamo rīcību, lai nodrošinātu bankas pelnītspēju un ilgtspēju. Bankas akcionāri un valde aktīvi strādā pie šī jautājuma sakārtošanas, lai izvairītos no iespējamām sankcijām nākotnē," sacīts 2020. gada un arī 2021. gada pārskatā.