Savukārt, runājot par vakcināciju pret pērtiķu bakām, Kavaleri skaidroja, ka patlaban EZA Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) izskata datus par vakcīnas "Imvanex" lietošanu. Pēc viņa paustā, šī vakcīna esot atļauta ASV, lai novērstu pērtiķu bakas pieaugušajiem.
Kavaleri gan atzina, ka pašlaik vakcīnas "Imvanex" piegādes iespējas ir ierobežotas ES, jo pamatā vakcīna tiek izmantota ASV, lai novērstu gan pērtiķu baku, gan baku gadījumus. EZA ciešā saziņā ar valsts iestādēm turpinās uzraudzīt pērtiķu baku uzliesmojumu gadījumus, lai palīdzētu padarīt pieejamas zāles profilaksei un ārstēšanai no pērtiķu bakām.
LETA jau rakstīja, ka šī gada maija sākumā Lielbritānijā kādam indivīdam, kas nesen bija atceļojis no Nigērijas, tika diagnosticētas pērtiķu bakas. Kopš tā laika par saslimšanas gadījumiem ar pērtiķu bakām ir paziņojušas vairākas valstis, un pērtiķu baku uzliesmojums turpina izplatīties.
Līdz 2022.gada 8.jūnijam neendēmiskajās valstīs nav reģistrēts neviens nāves gadījums, kas būtu saistīts ar pērtiķu baku uzliesmojumu, tomēr par nāves gadījumiem ir ziņots no endēmiskajām valstīm Āfrikā.
Epidemioloģiskie dati liecina par vietējo infekcijas transmisiju jeb izplatību Eiropā, savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) norāda, ka pat viens pērtiķu baku gadījums neendēmiskā valstī ir jāuzskata par uzliesmojumu.
Arī Latvijā šī gada 3.jūnijā tika ziņots par diviem laboratoriski apstiprinātiem pērtiķu baku gadījumiem.
Saskaņā Epidemioloģiskās drošības likumam pērtiķu bakas ir klasificējamas kā bīstama infekcijas slimība. Tā ir reta, bakām līdzīga slimība, kas tiek pārnesta no cilvēka uz cilvēku - ciešā saskarē ar infekciozu materiālu no inficētās personas ādas bojājumiem -, kā arī ar elpceļu pilieniem, atrodoties ilgstošā tuvā kontaktā jeb ar seju pret seju, un ar slimnieku kontaminēto jeb piesārņoto vidi.