1685. gadā Skotijas, Īrijas un Anglijas karalis Čārlzs II Stjuarts nomira. Trīsdesmit gadus kopš Anglijas asiņainā pilsoņu kara beigām Čārlzs II savā valdīšanas laikā tiecās uz reliģisko toleranci pret katoļiem. Tomēr protestantiskā Anglijas sabiedrība bija pret šo ticību, arī parlamentu viņa valdīšanas stils sadusmoja, kas veicināja intrigas karaliskajā ģimenē, vēsta raidsabiedrība BBC.
1673. un 1678. gadā katoļiem bija aizliegts ieņemt amatu parlamentā. Tomēr līdz ar Čārlza nāvi valsts saikne ar katolicismu neizzuda.
Karaļa brālis, Jorkas hercogs Džeimss II bija katolis. Kamēr viņš atradās trimdā, viņa reliģija tika mainīta uz katolicismu. Džeimss atgriezās no trimdas, jo viņa brālim bija daudz bērnu, taču neviens no tiem nebija leģitīms vīriešu dzimuma troņmantnieks. Ar gadiem kļuva arvien skaidrāks, ka Džeimss pēc Čārlza nāves kļūs par nākamo karali. Viņa otrā sieva bija princese Marija no Itālijas, kura arī bija katoliete.
Anglijas sabiedrība sāka uztraukties, ka tieši Džeimss II būs valsts nākamais valdnieks. Tomēr 1685. gadā Džeimsa II kronēšana notika relatīvi mierīgi. Tāpat kā brālis, arī karalis Džeimss II veidoja iecietīgāku politiku pret katoļiem un 1687. gadā vēlējās atcelt parlamenta likumus, kas pieprasīja visiem, kas vēlas ieņemt amatu, zvērēt Anglijas protestantu baznīcai un parakstīt dokumentu, kas noliedz katoļticību.
Parlamentu pārstāvēja protestanti, tādēļ viņu atbilde bija kategoriski noraidoša. Šī iemesla dēļ Džeimss nolēma atlaist parlamentu.