Marokā dzimušajam 21 gadu vecajam Brahimam Saadunam šī gada 9. jūnijā tika piespriests nāvessods Doneckas tautas republikā (DTR). Jaunietis dienējis Ukrainas Bruņotajos spēkos, taču padevies krievu armijas gūstā pārtikas trūkuma dēļ. Doneckas tiesa uzskata, ka jaunietis bijis nolīgts un veicis teroristiskas darbības. Brahima tuvinieki un draudzene cenšas cīnīties ar tiesas lēmumu, jo DTR nav starptautiski atzīta republika. Par cerībām, pārdzīvojumiem un Brahima dzīvi raidsabiedrībai "Radio Brīvā Eiropa"/"Radio Brīvība" pastāstījusi kijiviete, sodītā jaunieša draudzene Lilija Aleksanova.
Prokrievisko kaujinieku kontrolētajā Doneckā piespriests nāvessods diviem Ukrainas pusē karojušiem britiem un marokānim, kuri nokļuvuši gūstā. Brahims Saaduns un vēl divi sagūstītie jaunieši, Lielbritānijas pilsoņi Eidens Aslins un Šons Pinners, viņu pilsonības dēļ tiek uzskatīti par teroristiem, neņemot vērā faktu, ka jaunieši oficiāli dienē Ukrainas Bruņotajos spēkos.
Tomēr Krievija kopš 1954. gada ir Ženēvas konvencijas dalībniece. Šī konvencija nosaka, ka visiem armijā dienējošajiem ir jābūt vienādām tiesībām.
Brahims Saaduns nonāca gūstā Mariupoles metalurģiskā rūpnīcā "Azovstaļ" krievu armijas uzbrukuma laikā martā.
Video: Bragims Saaduns stāsta par nonākšanu okupantu gūstā
Jaunietis atzīst, ka bijis spiests padoties krievu armijai, jo nebija, ko ēst. Sākumā viņš un vēl divi sagūstītie nolēma doties uz pārtikas veikalu, lai nopirktu nepieciešamos produktus.
Pirms iestāšanās Ukrainas Bruņotajos spēkos Saaduns vairākus gadus dzīvoja Kijivā. Viņš bija bieži apmeklēja klubu ballītēs. Par Brahimu šobrīd iestājas arī Kijivas klubu biedrība ar mērķi jaunieti atbrīvot no nepatiesās apsūdzības.
Nav zināms Brahima īstais advokāts