Ierodoties svinēšanas vietā, iesakām uzreiz drošā vietā nolikt mājas un automašīnas atslēgas, lai pēc svētkiem veiksmīgi varat atgriezties atpakaļ mājās.
Padoms
Dodoties pēc ziediem, meijām un ozola zariem, ņemiet līdzi uzlādētu mobilo telefonu, ūdeni un kādu līdzgaitnieku. Tad varēsiet neapmaldoties atrast atpakaļceļu, pārnest mājās visas jāņuzāles un nenokavēt svinības.
Ugunskura vietu izvēlieties pārdomāti, izveidojot to drošu lieliem un maziem
Jāņu naktī Latvijā tiek dedzināti neskaitāmi ugunskuri, lai tie līgotājiem sniegtu gaismu no saules rieta līdz lēktam. Jāņu ugunskura vietu jāmāk sagatavot pēc visām sentēvu tradīcijām un ugunsdzēsēju ieteikumiem.
Padoms
VUGD skaidro, ka galvenais ir atrast īsto un pareizo vietu šim svētku galvenajam simbolam - tā, lai tas visus apgaismo un silda, bet neko nenodedzina. Jāņu ugunskurs ir jākurina drošā attālumā no ēkām, kokiem, žogiem, piemēram, kādā klajā vietā, tomēr nekādā gadījumā mežā.
Pie atklātas uguns darbojas pieaugušie, ievērojot drošības noteikumus
Saulgriežu nakts nav iedomājama bez jāņusiera, kvasa un labi iemarinēta šašlika. Gaļa (vai desiņas) sanāk sulīga un garšīga tad, ja tā tiek cepta uz stabilas virsmas novietota grila.
Padoms
Grila novietošanai izvēlieties līdzenu vietu, kas atrodas drošā attālumā no ēkām un kokiem.
Pirts, pelde un plosti – tikai skaidrā prātā
Līgodienā daudzi dodas arī uz pirti, lai svētkos lustētos tīri un balti. Pirtis jākurina tā, lai tās nepārvērstos par lieliem Jāņu ugunskuriem. Līgotāji, kuri dodas uz pirti vai arī peldēties pēc alkoholisku dzērienu nobaudīšanas, apdraud savu dzīvību. Ar reibumu galvā var likties, ka ne vien jūra ir līdz ceļiem, bet arī visas pārējās ūdenstilpes.