Bijusī prezidente uzsvērusi, ka vajadzīga "mērķtiecīga, nevis horizontāla palīdzība, ņemot vērā sociālo iztikas latiņu".
"Tas jādara precīzi un nopietni, lai neveicinātu inflāciju. Vienreizēji pabalsti, vienreizējas injekcijas ekonomikā tikai veicinās inflāciju. Tik augsta inflācija kopā ar ekonomikas lejupslīdi nozīmē absolūti neizbēgamu ekonomisko krīzi," viņa piebildusi.
"Nepamatota ekonomikas stimulēšana, tīri populistiska, politiska ekonomikas stimulēšana pandēmijas laikā - es runāju par visu pasauli, ne tikai par Lietuvu - naudas kaisīšana no helikoptera, vienreizēji pabalsti - faktiski jau atzīts, ka tas bija viens no galvenajiem tik augstas globālās inflācijas iemesliem. Un mēs pēc inerces turpinām darīt to pašu, mēs piedāvājam to pašu. Politiskā elite joprojām neņem vērā, ka šis periods ir beidzies, ka viegla nauda rada inflāciju, hiperinflāciju un ka tas ir jāaptur. Līdz šim es mūsu politiķu runās nedzirdu, ka viņi saprastu, kur virzās ģeopolitika, kur virzās visas pasaules ekonomika, kur virzās Lietuvas ekonomika," sacījusi Grībauskaite.
Viņa atzinusi, ka tādu mērķtiecīgu pabalstu taktika nebūs viegla un "var izraisīt diskusijas, pat konstitucionālas diskusijas, ka visi nesaņem vienādi", tomēr tas jāpatur prātā.
"Pagaidām saklausu tikai mierlaika entuziasmu, labklājības un dalīšanās entuziasmu. Līdzekļu vairs nav, visa pasaule kopā ar Lietuvu virzās uz recesiju," izteikusies Grībauskaite, kas bija Lietuvas prezidente no 2009. līdz 2019.gadam, bet pirms tam - no 2004. līdz 2009.gadam - ieņēma Eiropas Savienības (ES) finanšu un budžeta komisāra amatu.
Vienlaikus viņa atzinusi, ka politiķu runās nesaklausa arī bažas par to, ka Lietuva "dzīvo netālu no kara".
"Dzīvojam kā burbulī - gaiši, jauki, saulīte spīd. Nekādā ziņā neaicinu jūs kļūt par pesimistiem un skumt, bet mūsu pienākums ir adekvāti reaģēt uz situāciju, kamēr tā veidojas, nevis pēc tam sacīt - jā, esam vainīgi, nogulējām," piebildusi Grībauskaite.