Tā kā šīs sistēmas kļūst arvien svarīgākas militārajām operācijām, militāristi meklē arī veidus, kā traucēt to darbību. Maijā publicētā dokumentā Ķīnas militārie pētnieki aicināja izstrādāt "iznīcināšanas metodes", lai konflikta gadījumā atslēgtu vai iznīcinātu visu "Starlink" satelītu darbību.
Pētnieki neaprakstīja konkrētus līdzekļus "Starlink" apkarošanai, bet norādīja, ka būtu jāvēršas pret "visu sistēmu", kam "nepieciešami daži augstas efektivitātes pasākumi".
Ukraiņu piekļuve "Starlink" ir "pilnībā iznīcinājusi" Krievijas prezidenta Vladimira Putina informācijas kampaņu, intervijā izdevumam "Politico" sacīja Aizsardzības inovāciju nodaļas direktors brigādes ģenerālis Stīvs Butovs.
Putins "līdz pat šai dienai nekad nav spējis apklusināt Zelenski", sacīja Butovs.
Ukrainas valdība pieprasīja "Starlink", lai pretdarbotos Krievijas kiberuzbrukumiem.
Konflikta pirmajās stundās Ukrainas komandieru nespēja sazināties savā starpā un ar saviem karavīriem varēja būt katastrofāla. Masks norādīja, ka kopš tā laika Krievija ir pastiprinājusi arī "traucēšanas un hakeru mēģinājumus" pret "Starlink".
"Ko viņi saka jaunajiem virsniekiem mācībās? Jūsu svarīgākais ierocis ir jūsu radio. Tu esi tur, lai koordinētu un vadītu cīņu, ne obligāti lai uzlauztu durvis un būtu pirmais vīrs telpā," pastāstīja kāds ASV armijas Nacionālās gvardes vienībā norīkots speciālo spēku karavīrs un sakaru speciālists.
"Laba komunikācija karā ir viss!" piebilda speciālo spēku operators, kurš nebija pilnvarots runāt ar plašsaziņas līdzekļiem.
Mūsdienu karadarbībā pret ļoti spējīgiem pretiniekiem izkliedēta un elastīga satelītu tīkla esamība ir panākumu atslēga. ASV bruņotajiem spēkiem šim nolūkam ir savi satelīti, un komerciālie satelītsakari jau agrāk ir izmantoti kaujas laukos.