Tuvojoties šai te ekspluatācijā pieņemšanai, protams, sākās jautājumi par to, ko var vai nevar likt šajos bioloģisko atkritumu konteineros, jo, kā jau es minēju, mēs dalīti vākti pieņēmām jau pirms tam, un mēs šos nosacījumus izvirzījām atbilstoši mūsu tehnoloģijai. Bet mēs arī vienmēr teicām, protams, ja būtu valstiski noteikts, kas mums ir jāspēj pārstrādāt, tad mēs arī domātu un risinātu no pretējās puses - tātad, ja mums ir deleģējums to pieņemt un pārstrādāt, arī domātu no savas puses. Šajā gadījumā sanāca, ka mēs bijām pirmie, visi skatījās uz mums. Un, tā kā mēs izgājām no tās savas tehnoloģiskās iekārtas, ja tomēr nu, protams, skatoties arī citu valstu pieredzi,” sacīja SIA “Getliņi EKO” Vides pārvaldības daļas vadītāja Baiba Rosicka.
Iedzīvotājiem arī par sašķiroto bioatkritumu nodošanu ir jāmaksā, taču – par vismaz 20 procentiem mazāk nekā par nešķirotiem. Šāda proporcija noteikta ar likumu.
Pēc revīzijas ieteikuma VARAM tagad sola gan izstrādāt vadlīnijas pašvaldībām, lai tās varētu saprast, vai šķirošanas sistēma ir ieviesta, kā arī vienādot prasības par atkritumu šķirošanu – kas tad ir tas, ko var nodot, un ko nevar.
Bioatkritumu apsaimniekošanas sistēmu visā Latvijā jāievieš līdz nākamā gada beigām. Tomēr daļa pašvaldību šobrīd pat nav uzsākušas darbus. Ja to neizdarīs, Latvijai var draudēt Eiropas soda sankcijas, kuru apmērs ir no pusmiljonam līdz pat vairāk nekā desmit miljoniem.