2017. gadā Vaškevičam bija beidzies termiņš Latvijas Republikas pasei. To saņemt varētu Latvijas vēstniecībā, kur, iespējams viņu aizturētu un nogādātu uz cietumu Rīgā. Jauna pase Vaškevičam nav izsniegta. Kā apstiprina vairāki avoti, Vladimirs Vaškevičs Austriju pametis un pēdējos divus gadus dzīvo Maskavā.
Visticamāk, sākumā saņēmis bēgļa statusu, bet šobrīd esot nokārtojis un saņēmis Krievijas pilsonību. Maskavā dzīvo īrētā dzīvoklī. Kā redzams Krievijas publiskajos reģistros, Vaškevičs reģistrējies Krievijā kā individuālais komersants.
Šobrīd mēģinot nodarboties ar konsultāciju sniegšanu loģistikas jautājumos, kur zināmās krievvalodīgo uzņēmēju aprindās esot iemantojis cieņu. Ināra Vilkaste joprojām dzīvojot mājā Dārzciema ielas rajonā Rīgā. Raidījumam neizdodas tur sastapt sievieti.
Tiesiskās palīdzības lūgumi ir mehānisms, ko izmanto, lai citu valstu iestādēm lūgtu pierādījumus, izdot ārvalstīs bēguļojošas personas vai veikt citas darbības. Īpaši, ja lūgumus sūta trešajām valstīm, Krievijai, Ķīnai, tie paliek bez atbildes. Tā veiksmīgi Krievijā gadiem slēpās Jūrmalgeitā iesaistītais uzņēmējs Germans Milušs. Viņš uz kaimiņzemi aizlaidās kravas auto ierīkotā slēpnī, bet vēlāk Krievijā saņēma politisko patvērumu, lai izvairītos no cietumsoda. Panākt viņa izdošanu neizdevās.
Citā KNAB sāktā lietā saistībā ar iespējams neatļautu "Saskaņas" reklamēšanu, slēpti caur Rīgas domes struktūrām algojot ārvalstu konsultantus, KNAB jau vairākus gadus sarakstās ar Spānijas un Vācijas institūcijām. Saņemt nepieciešamo informāciju neizdodas.
Raidījums vaicāja KNAB, kā vērtējama ilgā lietas gaita un nespēja gadiem panākt Vaškeviča izdošanu Latvijai. Birojs atrakstīja, ka atturas plašāk vērtēt pašu uzsākto lietu, kurā jau 11 gadus ilgst tiesvedība.