Kā galvenie zivju produktu lietošanas ieguvumi tika minēti: Omega 3 taukskābes (22%), zivis satur organismam nepieciešamās uzturvielas (15%), kā arī tās tiek uzskatīts par veselīgu produktu (12%). Tāpat tiek uzskatīts, ka zivis satur vitamīnus (11%), ir garšīgs produkts (9%), satur fosforu (8%), palīdz veidot daudzveidīgāku, sabalansētu, bagātāku ēdienkarti (7%).
Iniciatīva "Lai jūra čum un mudž" turpināsies ceturto gadu, aktualizējot atbildīgu zivju produktu patēriņu un pievēršot uzmanību kritiski apdraudētajām zivju sugām, kā, piemēram, Baltijas jūras mencai un zutim. Iniciatīvas īstenošanas laikā uzsākta sadarbība ar restorāniem, kafejnīcām, tirdzniecības vietām, lai piedāvātu apmeklētājiem videi draudzīgi iegūtas zivis un jūras produktus, kā arī izveidots un aktualizēts Zivju gids, kas palīdz pircējiem orientēties pieejamo zivju klāstā. Kampaņas mājaslapā pavāri no restorāniem, kas pievienojušies iniciatīvai "Lai jūra čum un mudž", dalīsies ar viegli pagatavojamām zivju ēdienu receptēm, kuras ikviens var pagatavot arī mājās.
Šogad iniciatīvas ietvaros Gaujas Nacionālajā parkā plānots pārveidot Sveķupes caurteku, lai uzlabotu migrācijas iespējas vietējām saldūdens zivīm, tādejādi palīdzot atjaunot vietējo saldūdens zivju populāciju stāvokli šajā upē.
PDF 2019. gadā uzsāka iniciatīvu "Lai jūra čum un mudž", kuras mērķis ir veicināt izpratni par atbildīgu un ilgtspējīgu zivju un jūras velšu patēriņu. Iepriekšējos gados uzmanība tika pievērsta Baltijas mencai un zutim, kas ir iekļautas PDF Zivju gida sarkanajā sarakstā, kā arī iedzīvotāji tika aicināti mainīt zivju un jūras produktu patēriņa paradumus, rūpīgāk izvērtējot to iegūšanas reģionu un zvejas metodes.
Pasaules Dabas Fonds ir Latvijā reģistrēta sabiedriskā labuma organizācija, "World Wide Fund for Nature" (WWF) asociētais partneris, kas Latvijā darbojas kopš 1991. gada. Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēki un daba dzīvo harmonijā. Organizācijas mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.