Medijs "Wired" sarunājās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš aicināja tehnoloģiju nozari darīt vairāk, lai vājinātu Krieviju, uzslavēja Īlona Maska "Starlink" un paskaidroja, kā mūsdienu līderiem ir jāuzrunā apjukusī sociālo mediju paaudze.
Kopš Krievijas bruņotie spēki februārī sāka plašu iebrukumu, Ukraina tiek uzskatīta par paraugu tam, kā 21. gadsimta kaujas laukā aizsargāties pret vardarbīgu tirāniju.
Valsts izveidoja brīvprātīgo hakeru "IT armiju", lai iznīcinātu Krievijas tīmekļa vietnes, izmantoja satelīta interneta sistēmu "Starlink", lai uzturētu sakarus, kamēr tās infrastruktūra tika iznīcināta, un sāka sociālo plašsaziņas līdzekļu zibakciju, lai iegūtu atbalstu no visas pasaules.
Krievijas līderi, neraugoties uz to, ka viņiem ir daudz spēcīgāka tradicionālā armija, ir iesprūduši iepriekšējā gadsimta novecojušajā stratēģiskajā domāšanā. Viņi, šķiet, nebija gatavi spēcīgajiem, precīzajiem, Turcijā ražotajiem "Bayraktar TB2" droniem, kurus Ukraina izmantoja, lai iznīcinātu Krievijas tankus un kuģus.
Arī Krievijas kiberdrošības sistēmas bija vājas: hakeri, kas bija pierakstījušies IT armijā, stāstīja, kā viņi nepārtraukti rīko uzbrukumus Krievijas tīmekļa vietnēm, kā arī izvietoja proukraiņu propagandas ziņas vietnēs, kuras Krievija vēl nebija pārtvērusi.
Šie hakeri nebija apmācīti kiberkaru meistari, bet gan pusaudži un divdesmitgadnieki guļamistabās visā pasaulē. Izmantojot "Google" meklēšanas rīku un "WikiHow" rakstus, viņi dažu dienu laikā apguva hakeru pamatprasmes.