"Vienai naktij informācijas bija par daudz, tāpēc es beidzot piespiedu sevi izslēgt datoru. Tomēr nākamajā rītā es turpināju. Lasīju medicīnas žurnālus un meklēju ārstus, kuri specializējas mitohondriju slimībās. Es meklēju klīniskos pētījumus, laboratorijas, jebkādu pavedienu, kas varētu mums palīdzēt," raksta Džesika.
Īpašo bērnu vecāki ilgi cīnās, lai uzzinātu diagnozi, — saskaņā ar "Global Genes" datiem, vidēji ir jāapmeklē 7,3 ārsti un meklējumos jāpavada 4,8 gadi, līdz tiek iegūta precīza retās slimības diagnoze. Tomēr cīņa nav galā, jo pēc tam pašiem jāmēģina apkopot informāciju par iespējamo slimības attīstības gaitu.
"Kļūsti par slimības ekspertu, par kuras eksistenci nekad neesi vēlējies dzirdēt," raksta Džesika.
Īpašo bērnu vecāki ātri vien kļūst par medmāsu, terapeitu, izglītības aizstāvi, karsējmeiteni un cīnītāju.
"Jūs jūtaties viens, jo bērna diagnoze ir kā izņēmums. Tomēr viens no 10 amerikāņiem un 300 miljoni cilvēku visā pasaulē dzīvo ar retu slimību," raksta mamma.
Džesika meklē atbalstu ne tikai cilvēkos, kuriem ir līdzīga diagnoze, bet jebkurā, kurš slimo ar kādu retu slimību. Šajā situācijā precīzi simptomi nav svarīgi. Turpretī svarīga ir kopīga izpratne, ka vecāku sapņi uz visiem laikiem ir mainījušies. Īpašo bērnu vecāki uztur saikni, daloties ar spēku izsīkumu, bailēm un apņemšanos sniegt saviem bērniem pēc iespējas priecīgāku bērnību. Vecāki apvienojas, lai informētu citus ne tikai par savu bērnu slimībām, bet arī par retajām slimībām kopumā.
"Kāpēc tas ir svarīgi? Kāpēc mēs gribam, lai cilvēki zinātu par to, ko mēs vēlamies, lai nekad nebūtu pieredzējuši? Tam ir nozīme, jo zināšanas veicina pētniecību un finansējuma piesaisti, interešu aizstāvību un vienlīdzību veselības nozarē."
Džesika stāsta, ka informētība veicina arī izpratni un iejūtību sabiedrības vidū. Viņa stāsta, ka "lietas kļūst mazāk biedējošas, ja tās nosauc kādā vārdā, un, ja citi zina šo vārdu, tad paliek vēl drošāk".
Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!