24. aprīlī sociālo tīklu aktīvists Jānis Krūmiņš Allažos netālu no savām mājām sastapa stārķi, kurš nevarēja palidot un bija bezpalīdzīgs. Ilgi nedomājot, Jānis savās mājās ir uzņēmis putnu, palīdz tam atkopties un baro. Sirsnīgo stāstu par kopdzīvi ar stārķi vīrietis pavēstījis video sociālo tīklu vietnē "Tik Tok", taču vairāk par to, kā viss sācies, viņš pastāstīja "Apollo".
Deva pajumti bezpalīdzīgajam stārķim
Sarunā ar "Apollo" Jānis atminas, ka 24. aprīlī, kad sastapa stārķi, un arī šodien nav īsti skaidrs, kas ir noticis. "To, kas precīzi notika, es nezinu. Bet man ir divas teorijas. Stārķi es atradu zem ligzdas, kurā viņš dzīvoja. Viņš bija galīgi saskumis, bija nokārta galviņa. Tajā dienā lija un pūta vējš. Vai nu viņš nejauši ielidoja kādā stabā, vai arī kāds konflikts stārķu starpā."
Viņš stāsta, ka stārķi ir visai niķīgi, tāpēc neizslēdz iespēju, ka varētu būt noticis putnu konflikts. Krūmiņš secināja, ka stārķim, visticamāk, bija smadzeņu satricinājums.
Foto: Stārķis liktenīgajā dienā
Par to, kāda bija Jāņa pirmā rīcība, viņš stāsta: "Es sazinājos ar savvaļas putnu rehabilitācijas vietu "Drauga spārns". Vēl bija variants izsaukt policiju, kas tālāk sazinātos ar dzīvnieku policiju. Izlēmu zvanīt "Drauga spārnam", lai saprastu, kā tālāk rīkoties."
Konsultējies ar savvaļas putnu rehabilitācijas vietu, Jānis nolēma stārķi atstāt pie sevis. Vīrietis uzsver, ka viņš nerīkojas vienpersoniski, bet visas darbības ir saskaņotas ar "Drauga spārnu". Vaicājot, kādi bija galvenie iemesli, kāpēc vīrietis pašaizliedzīgi palīdzēja putnam sākt rehabilitāciju, viņš stāsta: "Pirmkārt, stārķa ligzdu redzu no savas mājas loga. Otrkārt, tas ir pietiekami liels putns, tāpēc tādus nekad nedrīkst atstāt.