Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Skudra uzskata, ka Golubevas demisija ir NA atriebība par viņas līdzšinējo liberālo politisko darbību

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra. Foto: Ieva Čīka/LETA

Nacionālās apvienības (NA) spiediens par iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju, iespējams, ir saistīts arī ar viņas liberālo politisko nostāju un darbu, aģentūrai LETA pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Viņš sacīja, ka apvienība "Attīstībai/Par!", iespējams, ir lēmusi ministri "upurēt", lai netiktu sagrauta valdība. Arī "Jaunā vienotība" nevēlējās strādāt mazākuma valdībā, pieļāva profesors.

Kopumā politologs uzsver, ka NA no šī incidenta negūs nekādu papildu punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. "Drīzāk šeit ieguvēja būs AP, jo viņi nesatricinās valdību un iekšlietu ministra amats vienalga paliek viņu pakļautībā," pārliecināts Skudra.

Politologs neuzskata, ka galvenais iemesls ministres demisionēšanai ir notikumi 10.maijā, bet gan NA ir izmantojusi izdevību un atriebusies ministrei par tās liberālajiem uzskatiem un politisko nostāju.

Jau vēstīts, ka Golubeva nolēmusi demisionēt, pirmdien žurnālistiem paziņoja ministre.

Politiķe šodien esot uzzinājusi, ka, "nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu", premjers ir pakļāvies NA spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa ir nolēmusi atgriezties kā deputāte Saeimā.

NA Saeimas frakcija un valde pagājušajā nedēļā pieprasīja premjeram Krišjānim Kariņam (JV) atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.

NA paziņojumā uzsvēra - ja premjers un koalīcijas partneri šajā jautājumā neņems vērā NA viedokli, partijas valde neredz iespēju turpināt darbu šajā valdībā un lems par savu ministru atsaukšanu.

Golubevas demisiju pieprasīja arī daļa no opozīcijas deputātiem, izskatīšanai Saeimā iesniedzot divus lēmumprojektus par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministrei.

Piektdien notika Kariņa un Golubevas tikšanās, pēc kuras iekšlietu ministre apgalvoja, ka tās laikā premjers nav izteicis pārmetumus par viņas darbu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu