Viņa norādīja, ka pret iedzīvotājiem vērstās aktivitātēs, uzbrucēji cenšas izmantot kanālus ar augstu uzticamības pakāpi, lai izplatītu ļaunprogrammatūru un inficētu datorus, piemēram, izsūtot e-pastus ar ļaundabīgu saiti platformā "E-klase", un uzbrukumu bīstamu padara tas, ka ļaunprātīgais saturs tiek saņemts no kāda zināma sūtītāja, un tas samazina saņēmēja piesardzības līmeni.
Savukārt 4. maijā vismaz pret diviem Latvijas plašsaziņas līdzekļiem vērsti izkliedētās pakalpojumatteices jeb DDoS uzbrukumi, kuru mērķis bija padarīt tīmekļa vietnes un to nodrošinātos pakalpojumus nepieejamus.
Aģentūra LETA bija viena no šīm vietnēm, tāpat uzbrukts portālam TVNET. Uzbrukumi ilga vairākas stundas, radot nebūtiskus traucējumus.
Besere norādīja, ka uzbrukumu pazīmes atbilst tām pašām, kas konstatētas 26.aprīļa DDoS uzbrukumos vairākām Latvijas valsts iestāžu tīmekļa vietnēm, un par to atbildību vietnē "Telegram" uzņēmies Krieviju atbalstošs kibernoziedznieku grupējums "Killnet", kas veicis uzbrukumus arī Igaunijas, Polijas, Čehijas un citu Eiropas valstu iestāžu un uzņēmumu tīmekļa vietnēm.
Maija sākumā tika novēroti arī darbības traucējumi Valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotās platformas darbībā, un sākotnējās pārbaudes liecināja, ka pārtraukumu izraisīja datu bāžu serveru pārslodze, un "Cert.lv", sadarbojoties ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA) un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), skaidro iespējamos pārslodzes cēloņus.