No pieaugušo puses šāda rīcība nav pareiza, atzīst ģimenes psihoterapijas speciāliste Andrija Viškere. “Bērna izsēdināšana no autobusa man atgādina to baiso situāciju Kurzemes pusē ar piecgadīgo Ivanu, kur šī pieredze diemžēl beidzās letāli. Tā negatīvā pieredze ir tajā, ka viens pieaugušais izliek ārā no drošas vietas, kas ir autobuss, nedrošā vietā, kur viņai būtu faktiski jāgaida vienai.”
ReTV ziņo, ka Dobeles autobusu parks šobrīd no plašākiem komentāriem atsakās, vien norādot, ka šoferis savas tiesības, pildot amata pienākumus, nav pārkāpis. Tomēr arī Valsts policija norāda, ka primāra ir bērna drošība: "Ja nav iespējams sazināties ar bērna vecākiem, par notikušo jāziņo policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110!
Atstāt situāciju bez ievērības un neuzņemt bērnu transportlīdzeklī nav pareizi, jo ir jāizvērtē sekas, kas var notikt, ja bērns paliek viens."
Arī Autotransporta direkcija aicina šādās situācijās izvērtēt abu pušu atbildību. "Šajā gadījumā ne mēs, ne darba devējs nevar šoferi sodīt par to, ka viņš ir ievērojis normatīvo aktu prasības. Ja meitene nebūtu varējusi sazināties ar mammu, tad viņu nevarētu atstāt pieturā, bet šoferim būtu jāzvana Valsts policijai," pauž Zane Plone, Autotransporta direkcijas pārstāve.
Eksperti aicina vecākus ar bērniem izrunāt iespējamās riska situācijas, ko darīt, ja nozaudēta soma, izlādējies telefons, nav līdzi dokumentu, ja bērns iekāpj nepareizajā autobusā, kā arī pierakstīt vecāku tālruņa numurus uz lapiņas. Tāpat pasažieru pārvadātājiem ir jāzina, ka šādās situācijās ir jāzvana policijai, lai bērns būtu drošībā, ziņo ReTV.