Šāds otrs, nacionāla līmeņa likumprojekts būtu jāizstrādā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, uzskata deputāts. Viņš to pauda kontekstā gan ar Izglītības komisijas atbildībā esošo jautājumu par pieminekļiem, gan ar to, ka jautājums par Uzvaras parkā esošā okupācijas staba nojaukšanu aktualizējās 2019. gadā, kad Saeimā nonāca iedzīvotāju attiecīga iniciatīva, kas tika nodota skatīšanai divās komisijās - Ārlietu komisijā un Izglītības komisijā.
Vaicāts par "Konservatīvo" virzīto lēmumprojektu, Ārlietu komisijas vadītājs skaidroja, ka tā pieņemšanas gadījumā, tas tomēr neapturētu 13. panta darbību, jo atbilstoši likuma "Par Latvijas Republikas starptautiskajiem līgumiem" regulējumam šāda lēmuma pieņemšanai nepietiek ar lēmumprojektu, bet tas jāpieņem atsevišķā likumā.
Jautāts par Tieslietu ministrijas (TM) ziņojumu saistībā ar Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanu, kas vēl ir saskaņošanas procesā ar citām institūcijām, Kols norādīja, ka 15. aprīlis bija Ārlietu komisijas noteiktais termiņš ziņojuma iesniegšanai, bet šāds Ministru kabineta līmenī saskaņots ziņojums neesot iesniegts. Laiks iet uz priekšu, un komisija strādā pie sava risinājuma, savukārt TM ir iespēja savu piedāvājumu publiskot, atzīmēja politiķis.
Kā ziņots, pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt.
Tostarp "Konservatīvo" Saeimas frakcija iesniegusi parlamentā lēmumprojektu, lai virzītos ar Uzvaras parkā Rīgā esošā pieminekļa nojaukšanas ieceri, informēja frakcijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.