Kā liecina VDD fiksētie dati, aizvadītajā gadā sociālās tīklošanās platformās izplatītās dezinformācijas un sazvērestības teoriju apmērs atstāja negatīvu ietekmi uz demokrātijas pamatā esošajām dažādu iedzīvotāju grupu publiskajām diskusijām par politiskajām, sabiedriskajām un ekonomiskajām norisēm.
VDD identificējis vairākus gadījumus, kad sabiedrības locekļu diskusijas par dažādiem aktuāliem notikumiem, tajā skaitā valstī noteiktajiem sabiedriskās dzīves ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, sistemātiski tika piepildītas ar agresīviem un uz vardarbību vērstiem ierakstiem, kuru mērķis bijis vairot protesta un neapmierinātības sentimentu sabiedrībā.
Tāpat konstatēti vairāki komentāri, kuru publicētāji aicināja piedalīties vai organizēt protesta akcijas pret valstī noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem, tajā skaitā aicinot uz vardarbīgiem protestiem un masu nekārtībām. Dienests identificējis gadījumus, kad komentētāji draudēja vai aicināja uz vardarbības izmantošanu pret Valsts policiju, mediķiem un žurnālistiem.
Konstatējot interneta vidē paustus draudus nodarīt kaitējumu, tajā skaitā izmantot vardarbību, vairākos gadījumos VDD veica situācijas apzināšanu un potenciālā apdraudējuma novēršanu. VDD atgādina, ka par vardarbību un draudiem izmantot vardarbību ir paredzēta kriminālatbildība.