"Filtrācijas nometnes ir kā geto," saka Valentīna. "Krievi sadala cilvēkus grupās. Tiem, kurus tur aizdomās par saistību ar Ukrainas armiju, teritoriālo aizsardzību, žurnālistiem, valdības ierēdņiem, situācija ir ļoti bīstama. Šādus cilvēkus ved uz cietumiem Doneckā, spīdzina viņus."
Valentīna un Jevgēnijs norāda, ka daudzi no filtrācijas nometnēm esot aizsūtīti uz Krieviju. Dažreiz sākumā teikts, ka galamērķis ir Ukrainas kontrolēta teritorija, bet beigu beigās civiliedzīvotāji aizvesti uz Krievijas kontrolē esošu teritoriju.
Līdzīgi kā Oleksandrs un Olena, arī Valentīna un Jevgēnijs aizbēga, pateicoties šoferim. "Kad mēs beidzot [aizbēgām] un ieraudzījām ukraiņu cīnītājus un karogu, kad mēs dzirdējām ukraiņu valodu, visi cilvēki autobusā sāka raudāt," atceras Valentīna. "Nevarējām noticēt, ka palikām dzīvi un beidzot esam tikuši prom no elles."
Dzīve aplenktajā Mariupolē
Pirms nonākšanas nometnē abi pāri vairākas nedēļas dzīvoja aplenkumā. Kamēr Krievijas karaspēks aplenca un bombardēja pilsētu, nedarbojās ūdensapgāde un trūka pārtikas.
Oleksandrs un Olena bija patvērušies pagrabā līdzās restorānam, kas gatavoja vietējiem iedzīvotājiem ēdienu no krājumos esošajiem produktiem. Taču lielākās problēmas bija ar ūdens iegūšanu. Par spīti kaujām, Oleksandrs skrēja pakaļ ūdenim uz tuvējo aku.
"Tas bija ļoti bīstami, jo krievi visu laiku šāva," viņš stāsta. "Mūsu dzīvības izglāba ūdens boilers. Kad pametām pagrabu un mēģinājām evakuēties, mūsu boilerā tikpat kā vairs nebija palicis ūdens."