Nevēloties attīstīt sazvērestības teorijas, Graube neuzskata, ka šajos incidentos iesaistīta kāda trešā vara, tomēr neesot izslēdzams, ka šie ugunsgrēki ir krievu pašu organizēti.
Šādus ugunsgrēkus krievi varētu izmantot savai propagandai par to, ka ukraiņi vēršas pret Krievijas civiliedzīvotājiem Krievijas teritorijā. Tie varētu kalpot kā attaisnojums kaut kādai tālākai darbībai, pieļauj Graube.
Gadījumā, ka ugunsgrēkus naftas bāzēs noorganizējuši Krievijas dienesti, tad šīs vietas ir ļoti pateicīgas informatīvā kara vizuālajai noformēšanai, viņš uzskata.
"Ja krievi vēlas attaisnot sev izvirzāmos mērķus, tad zaudējumiem vizuāli ir jābūt pietiekami efektīviem. Nofilmēta degoša naftas bāze ar milzīgiem dūmu mutuļiem var ietekmēt, piemēram, vienkāršu cilvēku Altajā. Ietekmes nodrošināšanai nepietiek tikai paziņot, ka kaut kur raķete nokritusi blakus dzelzceļa stacijai. Šādi objekti ir pateicīgi vizuālajam šovam," skaidroja Graube.
Runājot par ugunsgrēku militārās pētniecības institūtā Krievijas ziemeļrietumu pilsēta Tverā, Graube sliecas uzskatīt, ka šī ugunsnelaime drīzāk atspoguļo Krievijā valdošo "bardaku" ekonomikā un citās jomās nevis ārēju spēku iejaukšanos. "Jo tad krieviem būtu jāatzīst, ka ukraiņiem ir milzīgas diversiju spējas veikt akcijas Krievijas dziļumā. To krieviem būtu grūti atzīt," piebilda Graube.