"Un ko tas nozīmē – tas nozīmē, ka tas ir pirmais trauksmes zvaniņš garākā, nopietnākām pārbaudēm darījumus veicot, pārskaitījumus veicot, un attiecīgi tas traucē biznesa dinamikai," viņš skaidro.
Turklāt tas ir arī reputācijas jautājums, kas var atbaidīt kā biznesa partnerus, tā klientus.
Lai gan ne vienmēr izkārtnes nomaiņa nozīmē arī faktiskas pārmaiņas, neļaut tās veikt, ja vien nav tiešu sankciju, neesot pamata. Turklāt Uzņēmumu reģistram saistoši ir nevis visi, bet tieši Eiropas Komisijas izdotais sankciju saraksts.
Tas gan nenozīmējot, ka uzņēmuma darbībai vairs nebūs nekādu šķēršļu, jo teikšana ir arī, piemēram, bankām. Finanšu nozares asociācijā norāda, ka šobrīd pārbaudes ir īpaši stingras, un bankās un citās iestādēs, pārbaudot finanšu darījumus, naudas plūsmas, to ņem vērā.
Finanšu nozare asociācijas padomniece Laima Letiņa norāda: "Šāda veida izmaiņas uzņēmumā noteikti radīs uzmanību, un radīs nepieciešamību padziļinātāk vērtēt, vai izmaiņas tiešām ir bijušas īstas vai šajā gadījumā tomēr fiktīvas.
"Un attiecīgi tālāk tiks vērtēti arī kaut kāda veida sankciju apiešanas riski, ja runājam par gadījumiem, kur šīs personas, lai arī pašas nav sankcionētas, bet ir saistītas ar sankcionētām personām, izstājas no uzņēmumiem. Un attiecīgi rezultātā var saskarties gan ar grūtībām veikt norēķinus, gan arī saņemt finanšu pakalpojumus."
Kopš 24. februāra uzņēmumu skaits ar īpašniekiem no Krievijas ir samazinājies par 90, bet ar amatpersonām no Krievijas - par aptuveni 40, liecina "Lursoft" dati. Kopumā ar Krieviju saistīto uzņēmumu skaits Latvijā gan joprojām ir ievērojams – ap četriem tūkstošiem. Daļai nav reālas darbības un apgrozījuma.