Krištianu Ronaldu un Džordžīnas Rodrigesas dēla nāve dzemdību laikā, par ko viņi paziņoja pirmdien, 18. aprīlī, saviļņojusi teju visu pasauli. Cilvēki no malu malām internetā ģimenei velta neskaitāmus atbalsta vārdus, taču sērojošo vecāku atbalsta grupas vadītāja Ginta Bula portālam "Apollo" saka, ka sabiedrībā joprojām ir pavisam neliels priekšstats par nedzīvi dzimušu bērnu, jaundzimušo nāvju un spontāno abortu postošo ietekmi uz vecākiem, kā arī viņu ģimenēm un draugiem.
Ginta kļuva par atbalsta grupas vadītāju pēc tam, kad 2011. gadā nelaimes gadījumā bojā gāja viņas jaunākais dēls. Viņam bija 12 gadu. Pēc četriem gadiem, kad 2005. gadā sieviete bija saņēmusies un gaidīja meitiņu, viņu piemeklēja vēl viena traģēdija - 24. grūtniecības nedēļā bērniņam apstājās sirsniņa un Gintai nācās viņu dzemdēt nedzīvu.
Sieviete stāsta, ka tolaik viņas lielākais atbalsts bijuši draugi, jo kopumā vietu, kur vērsties pēc palīdzības, bijis maz. Protams, mūsdienās, kad internetā varam atrast atbildes uz teju visiem jautājumiem, situācija ir mainījusies, tomēr Ginta stāsta, ka vērsties vietā, kur satikt cilvēkus, kas piedzīvojuši to pašu, ir ļoti vērtīgi.
"Ir pagājuši 20 gadi, un, protams, šobrīd informācijas un iespēju ir vairāk, bet atbalsta grupas tik tiešām strādā.
Bērna zaudējums, kā man kādreiz teica Lutera draudzes mācītājs Rozentāls, ir nepareiza lietu kārtība. Pēc idejas vecākiem savus bērnus apglabāt nevajadzētu. Bērniem būtu jāapglabā savi vecāki pēc skaistas un pilnvērtīgas dzīves nodzīvošanas.
Tur arī ir tas kodols - tas ir nepareizi, tam nav nekāda attaisnojuma. Kāpēc mirst bērni? Atbildes uz to nav. Tā ir milzīga sāpe, kas izmaina visu dzīvi. Kā bija agrāk, nebūs vairs nekad - bija dzīve pirms un ir dzīve pēc. Jocīgi skan, bet visiem notikumiem ir kaut kāda pievienotā vērtība.