Taču jau nākamajā dienā politiķu izteikumi bija vēsāki. Aizkulisēs izskanēja, ka "Bloomberg" publicējis nepatiesu informāciju. Satiksmes ministrs apgalvo, ka naftas produktu jaukšana notikusi vienmēr, un tajā nav nekā nelikumīga.
"Cik man ir zināms, visas lielās starptautiskās kompānijas veic naftas jaukšanu, un līdz šim tas arī nav, manuprāt, slēpts.
Mērķis ir samazināt kopējo Krievijas naftas apjomu Eiropas Savienībā, un pēc statistikas rādītājiem mēs redzam, ka naftas apjoms arī samazinās," sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaitis.
Kopš kara sākuma Ventspils ostā ienākošo tankkuģu skaits nav samazinājies. Gluži otrādi - martā to bija pat nedaudz vairāk nekā februārī.
Martā ostā kravu ieveda 25 tankkuģi. Valsts ieņēmumu dienesta statistika par degvielas reeksportu rāda, ka tas pat dubultojies, pārsniedzot 200 miljonu eiro vērtību.
Zem Māršalu salu karoga kuģojošais tankkuģis "Jūrkalne" ir "Latvijas kuģniecības" flotē. Tas Ventspils ostā ieradies no Krievijas ostas. Arī kuģi "Usma", "Tārgale", "Ainaži" pēdējā mēneša laikā tur pabijuši, daži pat vairākkārt. Krievu kuģu ienākšana Eiropas ostās ir ierobežota, bet Latvijas kuģiem ierobežojumu nav.
Nozares pārstāvji stāsta, ka bieži tieši uz kuģiem notiek degvielas sajaukšana. To dara nevis politisku iemeslu dēļ, lai kaut ko slēptu, bet lai uzlabotu produkta kvalitāti vai padarītu to lētāku.
Ventspils ostā atrodas trīs naftas produktu termināļi. Piestātnei tuvākais ir Ventbunkers. Tas darbību ir apturējis, jo līdz šim strādāja ar Baltkrievijas naftu. To pagājušā gada vasarā aizliedza ievest Eiropas Savienībā.