Tostarp ĀCM pirmā riska zona noteikta Dienvidkurzemes novada Grobiņas un Otaņķu pagastos, Nīcas pagasta daļā uz ziemeļiem no apdzīvotas vietas Bernāti, autoceļa Skatre-Rolavi, Nīca-Otaņķi-Grobiņa, kā arī Liepāja-Rucava un Bārtas upes. Tāpat pirmā riska zona noteikta Grobiņas pilsētā.
Tikmēr otrā riska grupa noteikta Dienvidkurzemes novada Aizputes, Cīravas, Lažas, Kalvenes, Kazdangas, Durbes, Dunalkas, Tadaiķu, Vecpils, Bārtas, Sakas, Bunkas, Priekules, Gramzdas, Kalētu, Virgas, Dunikas, Embūtes, Vaiņodes, Gaviezes, Rucavas, Vērgales un Medzes pagastos. Līdztekus otrā riska zona noteikta arī Nīcas pagasta daļā uz dienvidiem no apdzīvotas vietas Bernāti un Bārtas upes, kā arī Aizputes, Durbes, Pāvilostas un Priekules pilsētās.
Jau ziņots, ka no pagājušā gada 21.decembra Latvijas novados atcelta ĀCM trešā riska zona, tādējādi mīkstinot vairākus biodrošības pasākumus un cūkgaļas produkcijas un cūku izcelsmes blakusproduktu pārvietošanas ierobežojumus.
Vienlaikus ĀCM pirmā un otrā riska zona spēku nezaudēja.
Latvijā pirmā ĀCM riska zona līdz šim bija attiecināma uz Ropažu novada Stopiņu pagasta daļu.
Savukārt otrā riska zona līdz šim tika attiecināta uz 39 teritoriālajām vienībām. To starpā ir Aizkraukles, Alūksnes, Augšdaugavas, Ādažu, Balvu, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Mārupes, Ogres, Olaines, Preiļu, Rēzeknes, daļas Ropažu, Salaspils, Saldus, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras, Varakļānu, un Ventspils novadi.