Jaunizveidotajai Ekonomisko lietu tiesai šis bija viens no pirmajiem spriedumiem kādā no krāpšanas lietām. Tiesnesis Kaspars Vecozols attaisnojošo spriedumu preses konferencē pamatoja ar diviem pretrunīgiem argumentiem. Kompānija "Tet" nekad sevi par cietušo šajā lietā neatzina. Un to var saprast, jo uz apsūdzēto sola sēž četri tās bijušie un esošie darbinieki. Jautājumus par zaudējumiem tiesa var izspriest arī bez cietušā, tomēr šoreiz tiesnesis nostājās apsūdzēto pusē.
Ekonomisko lietu tiesas tiesnesis Kaspars Vecozols norādīja, ka "Tet" šo cietušā statusu neatzina. Un nekādi zaudējumi nav nodarīti. Līdz ar to, pastāvot šādiem apstākļiem, tiesai nebija nekāda pamata atzīt par vainīgiem krāpšanā.
Zelčs uzsvēra, ka kriminālprocess notiek sabiedrības interesēs šādās lietās, un nevis, ņemot vērā personas, kurai nodarīts kaitējums viedokli.
Lai gan tiesnesis piekrita prokuratūras viedoklim, ka gan valdības noteikumi, gan konkurss esot ticis pakārtots "Hannu Digital" interesēm, neesot pierādīts, ka kāds Ministru kabinetā vai Tet būtu ticis maldināts. Ir savādi dzirdēt, ka tiesa attaisno "sarunātus" konkursus. Turklāt tiesnesis nerunā par vēl vienu noziedzīga nodarījuma pazīmi – uzticības izmantošanu.
Vecozols norādīja, ka "Hannu Digital" bija milzīgas priekšrocības konkrētajā situācijā. Un, ja faktiski kāds pretendents faktiski gribēja uzvarēt konkrētajā situācijā, bija jāsadarbojās. Bet tāpēc tas automātiski nenozīmē, ka ir izdarīta krāpšana.
Zelčs uzsvēra, ka konkurss bija tikai viena no šī nodarījuma epizodēm. Tas tika izveidots, lai varētu iekļaut šai projektā HD. Un, lai iekļaujot HD šai projektā, varētu dabūt no LTC nepieciešamos līdzekļus, kuri attiecīgi daļēji tika aizskaitīti Šķēles kungam. Tāpat Zelčs uzskata, ka tas bija fiktīvs un tas ir arī pierādīts.
Pilno spriedumu tiesnesis sola 14. aprīlī. Prokurors ir pārliecināts, ka to pārsūdzēs. Sižetā redzētais eksperts Ilmārs Muuls norāda uz vēl vienu vērā ņemamu faktu – ar lielo steigu, kādā ieviesa digitālo televīziju, Latvija iekūlās problēmās.
Digitālās televīzijas standarts jau šis afēras īstenošanas laikā bija novecojis. Un dažus gadus vēlāk bija izstrādāts jauns, modernāks standarts. Tagad rezultātā visās mūsu kaimiņvalstīs var pārraidīt televīzijas programmas vairāk un lētāk. Lai arī pie mums tas notiktu, lielākajai daļai būtu jāizmet laukā savi televizori, vēsta "Nekā Personīga".
">