Bet dienests savos ziņojumos bija arī izpušķojis panākumus Ukrainā un pārspīlējis to, cik vienkārši būtu valsti ieņemt.
Besedam ir liela pieredze Ukrainas iekšējās politikas ietekmēšanā. Viņš bija prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča padomnieks laikā, kad viņu gāza Maidāna revolūcija.
Kara plānos Krievija paredzēja, ka ātri okupēs Ukrainu, bet iedzīvotāji protestēs, tāpēc nāksies savaldīt pūļus. cīnīties Uz Ukrainu nosūtīja Nacionālās gvardes jeb Rosgvardijas karavīrus. Viņi trenēti nemieru un protestu apspiešanai, nevis militārām operācijām karalaukā.
Arī Rosgvardijas vadībā sākušās tīrīšanas. Tās vadītājs Viktors Zolotovs atstādinājis savu vietnieku Romānu Gavrilovu. Ir ziņas, ka arī Gavrilovs aizturēts par Ukrainas karam paredzētās naudas piesavināšanos. Arī pats Zolotovs jau divas nedēļas nekur publiski nav redzēts pēc tam, kad pasākumā baznīcā sāka taisnoties par neveiksmēm Ukrainā.
Tikpat ilgi TV ekrānos nebija redzēti arī Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs un aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.
Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs izplatījis ziņas, ka Šoigu sasirdzis. Pēc viņa rakstītā sociālajā tīklā "Telegram", tādi paši simptomi - sāpes sirds rajonā - ir arī armijas ģenerālštāba priekšnieka vietniekam Igoram Kostjukovam.
Tāpat kā armijas vadība un aizsardzības ministrs, sabiedrībā nav parādījies arī FSB priekšnieks Aleksandrs Bortņikovs. Viņi redzēti tikai Putina ekrānā attālināto Drošības padomes sapulču laikā.
Acīgi vērotāji gan pamanījuši, ka divās sapulcēs Bortņikovam ir identisks apģērbs. Arī ekrānā redzamais Šoigu raisīja aizdomas, ka tas ir vecs ieraksts. Sestdien Krievijas aizsardzības ministrija publicēja jaunu video ar Šoigu, bet nav zināms, kad tieši tas filmēts.