Tajā norādīts, ka darbu pret Latviju 2021. gadā turpinājuši vairāki ārpus NATO un ES esošu valstu specdienesti, pret kuriem SAB veicis pretizlūkošanas darbu. To radītais apdraudējums vērtējams skalā no mērena līdz būtiskam, atkarībā no dienesta pārstāvētās valsts īstenotās politikas reģionā un Rietumvalstīs kopumā. Visaktīvāko darbību tradicionāli izvērtuši Krievijas dienesti.
SAB skaidro, ka galvenais Krievijas specdienestu uzdevums ir izlūkošanas informācijas iegūšana, ietekmes instrumentu veidošana un ietekmes operāciju īstenošana, tādējādi nodrošinot Kremļa politisko mērķu sasniegšanu.
SAB brīdina, ka, ņemot vērā pandēmijas noteiktos klātienes pasākumu un ceļošanas ierobežojumus, kā arī ārvalstu specdienestiem pilnveidojot darba metodes, kontakti nereti tiek veidoti virtuālajā vidē. Persona vai uzņēmums var saņemt īpaši tai izstrādātu piedāvājumu sociālajos tīklos no šķietami īstas, bet faktiski fiktīvas personas vai kompānijas.
Tā, piemēram, kādai Latvijas nevalstiskajai organizācijai uz e-pastu ticis nosūtīts piedāvājums veikt regulāru Latvijas iekšpolitikas notikumu monitoringu, par to solot samaksu. SAB aicina neiesaistīties šāda veida apšaubāmās sadarbībās. Tāpat, lai izvairītos no prokremliskas informācijas patērēšanas, SAB iesaka īpaši rūpīgi izvērtēt vēstījumus, kas virtuālajā telpā šobrīd rodami Ukrainas kara notikumu kontekstā.
Pārskatā norādīts, ka Krievijas ietekmes pasākumu ārvalstīs īstenošana ir kompleksa dažādu Krievijas institūciju kopdarbība, kur vadošā loma bieži vien ir specdienestiem.
SAB pārskatā konstatējis, ka notiek politiskās un ekonomiskās situācijas monitorēšana Krievijas tuvējās pierobežas valstīs, Krievijas propagandas un diskreditācijas kampaņu realizēšana, prokremlisku vēstījumu izplatīšana, "krievu pasaules" un tās vērtību popularizēšana, organizāciju un ietekmes aģentu tīkla ārvalstīs veidošana, kā arī tautiešu politikas aktivitāšu koordinēšana. Šie procesi īpaši bīstami ir pašreizējā Krievijas-Ukrainas kara kontekstā.