Pandēmijas laikā tieši mediķi ir tie, kuri atrodas frontes pirmajās līnijās, cīnoties par cilvēku dzīvībām. "Apollo" turpina jaunu interviju sēriju ar nosaukumu "Pandēmijas ēnā. No šūpuļa līdz kapam", kur dažādu medicīnas jomu pārstāvji stāsta par saskarsmi ar pandēmiju gan darbā, gan personīgajā dzīvē.
Ģimenes ārstes Maijas Baumanes vārds medijos izskanēja pagājušā gada novembrī, kad Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", izmantojot Nacionālā veselības dienesta (NVD) datus, noskaidroja, ka tieši Baumane no visām Rīgas ārstu praksēm, kurās ir 200 senioru un vairāk, procentuāli ir vakcinējusi visvairāk senioru. Tobrīd viņas praksē bija vakcinēti 88% senioru.
Šobrīd pēc NVD datiem ārste ir vakcinējusi 91%.
Lai gan darba apstākļi ir grūti, turklāt pandēmija tos ir tikai sarežģījusi, taču viņa nenožēlo izvēli saistīt savu dzīvi ar medicīnu. Ārste nespēj iedomāties, ka varētu strādāt kādā citā profesijā, jo darbs ar cilvēkiem ir viņas sirdslieta. "Iestājos tur, kur nebija jāliek matemātika," negaidīti par savu studiju laika izvēli nosaka Baumane.
Krievijas iebrukums Ukrainā ir ietekmējis arī viņas ikdienu un skatījumu uz dzīvi, tādēļ ārste uzskata, ka šobrīd par darba apstākļiem nevar žēloties, jo ir jānovērtē tas, ka dzīvojam brīvā valstī.
Tomēr pandēmijas laiku medicīnas darbiniece raksturo šādi:
"Bezcerīguma sajūta, ne tik daudz strādājot ar pacientiem, bet redzot visus valdības pieņemtos lēmumus, gan nokavētos, gan nepietiekami savlaicīgi pieņemtos, gan vispār nepieņemtos. Faktiski, tas ir visbēdīgāk."