Kristīna ar ģimeni Itālijā dzīvoja vairāk nekā desmit gadus - viņa strādāja lielveikalā un brīvajā laikā dziedāja kāzās. Taču, pirms gada pieaugot militārajai spriedzei pie Ukrainas austrumu robežas, 29 gadus vecā ukrainiete atgriezās savā dzimtenē, lai kļūtu par karavīru.
Kristīna pilnībā apzinājās briesmas, kurās nokļūs, - kopš 2014. gada Ukraina ir bijusi Krievijas agresijas mērķis tās austrumu reģionā Donbasā.
"Risks atvadīties no dzīves pastāv vienmēr. Nāve mūs nebaida, mums ir bail būt vergiem," portālam VICE sacīja Kristīna, kura drošības apsvērumu dēļ neizpauda savu uzvārdu un atrašanās vietu. "Es aizstāvēšu savu zemi līdz pēdējam."
Tādu drosmīgu sieviešu kā Kristīna nav maz, un viņu lēmumi paņemt rokās ieročus, lai aizstāvētu valsti pret Krievijas draudiem, palīdzējuši izveidot armiju, kurā ir lielāks sieviešu īpatsvars nekā vairumā citu pasaules bruņoto spēku.
Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas datiem 2021. gada sākumā Ukrainas bruņotajos spēkos bija aptuveni 57 000 sieviešu, kas ir 22,8 procenti no kopējā armijnieku skaita. Šis rādītājs ir daudz augstāks nekā tās kaimiņvalstīs Polijā (7,5 procenti) un Krievijā (4 procenti), kā arī ASV (16 procenti) un Vācijā (12 procenti). Līdzvērtīgs vai augstāks sieviešu pārstāvības līmenis armijā ir tikai retās valstīs, kas iesauc vīriešus un sievietes ar vienādiem nosacījumiem, - piemēram, Norvēģijā un Zviedrijā.
Krievijai turpinot uzbrukumus Ukrainai, atbildība par valsts aizsardzību daļēji ir kritusi uz augošajām neoficiālo kaujinieku rindām. Viņu vidū ir arī 79 gadus veca sieviete, kura nesen iemācījusies šaut ar ieroci, bijusī skaistumkaraliene Anastasija Lenna, kura pārstāvēja Ukrainu 2015. gada konkursā Miss Grand International, un Kristīna, bijusī kāzu dziedātāja.