Vairāk nekā 100 strādnieku Černobiļas atomelektrostacijā (AES) - vietā, kur 1986. gadā notika pasaulē lielākā kodolkatastrofa - ir tur iestrēguši jau vairāk nekā 12 dienas, nespējot izbraukt pēc tam, kad Krievijas karaspēks 24. februārī sagrāba staciju, vēstī Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.
Ar strādniekiem kopā vēl ir iestrēguši 200 ukraiņu kareivju, kuri iebrukuma laikā bija atbildīgi par AES drošību.
Strādnieki turpina pildīt savus pienākumus, un atmosfēra esot mierīga, taču BBC teikts, ka iekštelpās esot sarežģīti apstākļi, ierobežota pārtika un medikamenti.
Pieaug arī bažas, ka pastiprinātais stress varētu ietekmēt viņu spēju droši veikt savus pienākumus kodolobjektā.
"Sarežģīta un saspringta situācija"
Krievijas karavīri tagad atrodas 32 kilometrus dziļi Černobiļas aizliegtajā zonā un ir ielenkuši spēkstacijas perimetru.
Krievija apgalvo, ka ir nodrošinājusi pienācīgus apstākļus AES darbiniekiem kopā ar Ukrainas nacionālo gvardi, taču Ukraina to apstrīd un saka, ka Krievijas karaspēks to tur pilnīgā pakļautībā.
Kāda rūpnīcā iestrēguša strādnieka radinieks, kurš drošības apsvērumu dēļ vēlējās palikt anonīms, BBC sacīja, ka Krievijas puse ir gatava ļaut viņiem pamest Černobiļu, taču viņi nevar garantēt darbinieku drošību ceļā uz mājām, ne arī apsargāt strādniekus, kas ierastos ieņemt viņu vietas.
Vilciens starp Slavutiču un Černobiļu īsu brīdi brauc cauri Baltkrievijai, kas ir nozīmīga Krievijas sabiedrotā Putina noziedzīgā režīma nodomu īstenošanā.