Kad 28. februārī izziņoja sankcijas pret 26 personām, lielākoties oligarhiem, Mazepina vārda tajās tiešām nebija.
Sankciju sarakstā vēl šonedēļ nebija arī Andreja Bokareva, kurš kopā ar vēl vienu ietekmīgu Krievijas oligarhu – Iskanderu Mahmudovu kopš pērnā gada maija ir "Rīgas Eletromašīnbūves rūpnīcas" patiesie labuma guvēji.
Rūpnīcā LTV apliecināja, ka tā turpina strādāt bez izmaiņām. Uzņēmums ar gandrīz 800 darbiniekiem 2020. gadā apgrozīja 68,5 miljonus eiro un sev veltītajā dokumentālajā filmā vēl 2018. gadā lepojās, kā apgādā Krievijas tirgu ar elektroaprīkojumu vilcieniem.
Bokarevs un Mahmudovs Latvijā uzmanību gan vairāk izpelnījušies ar to, ka, neraugoties uz saistību ar "Kalašņikova" ieroču ražotni Krievijā, viņiem caur vairākiem uzņēmumiem piederošā Tveras rūpnīca Latvijā tika izraudzīta gan kā tramvaju piegādātāja Daugavpilij, gan vilcienu vagonu ražotāja reisam Rīga -Maskava.
2018. gadā ASV gan Bokarevu, gan Mahmudovu iekļāva Putinam tuvo oligarhu sarakstā, kas varētu tikt pakļauti sankcijām. Un jau pēc tam viņi ieguva kontroli Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīcā, kam atļauju deva Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).
FKTK norāda, ka pārbauda, vai visi dokumenti sagatavoti atbilstoši prasībām un akciju cena, kuras atpērk kontroles iegūšanai, ir taisnīga. Bet noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas un sankciju riska jautājumi tiekot vērtēti kredītiestādēs, kas nodrošina darījumu veikšanu.
Latvijas labvēlību līdz šim baudīja arī trešais jau pieminētais Putina viesis – Aleksejs Mordašovs. Viņš ir metālapstrādes uzņēmuma "Severtal Distribution" patiesais labuma guvējs.