Pieredzējuši ceļotāji zina, kā gandrīz visu dzīvokli ielikt mugursomā. Tagad, kad par gatavību krīzes situācijām domā ne tikai ceļotāji, "Rus.Tvnet" apkopoti daži padomi, kas palīdzēs sapakot somu ar visu nepieciešamo visiem.
Kā vienā somā salikt pusi iedzīves?
Daudzfunkcionālas un ātri žūstošas lietas
Mēģiniet ņemt līdzi daudzfunkcionālas lietas. Piemēram, šalli, ko izmantot kā segu, svārkus, dvieli vai jebko citu, kas tev patīk.
Izvēlieties galvenokārt tās lietas, kuru žāvēšanai nepieciešama mazāk nekā diena (iekštelpās!), bet ideālā gadījumā - tikai nakts. Papildu bonuss: parasti ātrāk izžūst viegli priekšmeti, kas nozīmē, ka arī pati soma būs vieglāka.
Mēģiniet iesaiņot lietas tā, lai pirms pārcelšanās uz jaunu vietu to izsaiņošana neaizņemtu daudz laika.
Tas, vai jūsu soma kļūs par traucēkli vai palīdzību, ir atkarīgs no jums.
Izvēlieties nelielu somu
Jo lielāka soma, jo vairāk tajā cenšas sabāzt. Un jo grūtāk būs. Izvēlieties somu ar nodalījumiem. Citādi viss nonāk vienā čupā, sajaucas. Tas apgrūtina vajadzīgā atrašanu. Sakārtojiet vietu somas iekšpusē ar elastīgām sieta kabatām, nodalījumiem ar rāvējslēdzēju un visu veidu iekšējām starpsienām.
Sistēma
Izdomājiet savu sakārtošanas sistēmu. Tad jūs skaidri zināt, kur un kas atrodas. Katrai lietai būs sava pastāvīgā vieta.
Rullējiet drēbes
Labi salocītas drēbes var ietaupīt vietu. Tādējādi ir vieglāk piekļūt katrai konkrētai lietai.
Ir arī labi ietīt un sabāzt lietas vienu otrā. Zeķes var ielikt apavos, trauslus priekšmetus pārvietot, ietītus biezās drēbēs, utt.
Šķidrumi un maisiņi
Ievietojiet visus flakonus/pudeles nelielā atkārtoti slēdzamā maisiņā. Plastmasas maisiņi ir lieliski piemēroti ne tikai šķidrumiem, bet arī netīrai veļai, slapjām drēbēm un apaviem. Dokumentus ir ērti turēt "kabatiņās" – lai tie nesamirktu un nesasmērētos. Ja sagatavojat pietiekami daudz maisiņu, varat tajos iesaiņot arī sausas lietas.
Kas jāliek somā?
Tagad mēs esam arī Telegram!