Notiekošais ir nepiedodams. Es saprotu, ka jums [Krievijā] ir saprātīgi cilvēki, bet šķiet, ka viņu ir ļoti maz. Tas ir slikti. Novēlu spēku beidzot piecelties!
Sergejs Boltonosovs, psihiatrs
24. februāra rītā viņi sāka bombardēt Kijevu: parādījās raķetes un varēja dzirdēt sprādzienus. Visi bija tam gatavi, visa valsts bija tam gatavojusies. Galu galā Krievija jau 2014. gadā sāka karu pret Ukrainu, kopš tā laika tas nav beidzies.
Visas šīs dienas mēs esam pavadījuši, lai sevi aizstāvētu. Es neatklāšu, vai esmu iestājies teritoriālās aizsardzības brigādē. To, protams, nedrīkst izpaust. Šeit darbojas daudz diversantu.
Šeit strādā daudz cilvēku, kuri nevēl mums labu. Šeit strādā maskējušies [krievu karavīri], tāpēc varam uzticēties tikai tiem, kurus patiešām pazīstam. Prakse to tikai atkal un atkal apstiprina.
Mēs pretojamies agresoram, cik vien labi to spējam. Veids, kā organizējam savu darbu un mūsu cilvēkus, ir mērķēts uz pretestību un ienaidnieka darbību apgrūtināšanu. Ienaidnieks ir Krievija — tie ir krievi, kuri sāka karu, tie ir krievi, kuri ieveda ieročus mūsu teritorijā.
Pilsētā un priekšpilsētās notiek karš: sprādzieni, cilvēki stāv rindās un viņi nēsā ieročus. Ir gājuši bojā daudz cilvēku — gan kamuflāžā tērpti cilvēki, gan parastie civiliedzīvotāji. Es esmu redzējis līķus, taču Kijevu neesmu pametis.
Aleksandra Lavčenko, PR speciāliste
Veids, kā es uzzināju par kara sākumu, bija diezgan dīvains. Iepriekšējā dienā bija mana drauga dzimšanas diena, tādēļ mēs to pamatīgi svinējām. Atgriezos mājās trijos naktī un devos gulēt. Gulēju dziļā miegā. Deviņos no rīta mani pamodināja drauga zvans: "Ko tu guli? Karš ir sācies, kā tu vari gulēt?" Sākumā es tam neticēju, man likās, ka viņš joko, taču tad telefonā ieraudzīju visus paziņojumus un sapratu, ka kaut kas tiešām nav kārtībā. Visa valsts ziņoja, tika vēstīts par streikiem Hostomelā [lidostā ārpus Kijevas]. Es dzirdēju kara lidmašīnas.