Diemžēl viss izvērtās tā, ka dzēru arvien biežāk, kamēr vienā tādā reizē mani izvaroja. Un, tā kā biju izlēmusi, ka mana dzīve nebūs tāda kā vecākiem, es tajā pašā vakarā pārgriezu sev vēnas, lai to visu izbeigtu," atceras sieviete. Par laimi, pašnāvības mēģinājums nebija veiksmīgs, un Irēnai, kā viņa pati norāda, tika "dota otra iespēja".
"Pēc mēneša sapratu, ka no tās nelaimīgās reizes esmu palikusi stāvoklī. Veicu abortu, mainīju dzīvesvietu, darbu, vidi," par pagrieziena punktu savā dzīvē atklāj Irēna. "Sāku normāli pelnīt, apkārtējā vide, cilvēku labā attieksme pret mani, tas viss palīdzēja veidot savu dzīvi tādu, kādu es to gribēju. Mani darba devēji apmaksāja man mācības augstskolā, mudināja mācīties. Pati gāju pie psihologiem, narkologiem un salāpīju sevi kopā par savu naudu. Paralēli meklēju un atradu dažādus veidus, kā palīdzēt mammai, un, cik varēju, - palīdzēju brālim. Vecāki izšķīrās, un tētis pats tika galā - atmeta smēķēšanu, tad dzeršanu. Arī brālis izgāja cauri savam purvam, kamēr tika ar to galā.
Palīdzība bērniem šajās situācijās ir tik ļoti svarīga un nepieciešama. Man tādas bērnībā nebija, toreiz visi rūpējās par dzērājiem, nevis jautāja, kas notiek ar viņu bērniem.
Man nebija kam uzticēties, kam pateikt, ka man sāp sirds, nemaz nerunājot par to, ka es varētu pati kaut ko gribēt savā dzīvē. (..) Visi svētki bija saistīti ar iemeslu iedzeršanai, citreiz, gatavojot kandžu, nemaz līdz svētkiem netika, jo jau brāga tika izdzerta. Man bija kauns aicināt draugus ciemos, jo tad viņi redzētu, kas notiek mājās.