Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Prokrieviskās kaujinieku bandas apsūdz Kijevu mīnmetēju izmantošanā (23)

Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls.
Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls. Foto: AP/Scanpix

Krievijas atbalstītās kaujinieku bandas Austrumukrainā ceturtdien, 17. februārī, apsūdz Kijevu mīnmetēju, granātmetēju un ložmetēju izmantošanā uzbrukumos kaujinieku kontrolētajai teritorijai, tādējādi pārkāpjot Minskas vienošanos, vēsta aģentūra RIA.

Vašingtona lēš, ka Krievija pie Ukrainas robežām savilkusi aptuveni 130 000 karavīru. Neskatoties uz šo spēku koncentrāciju, Krievija apgalvo, ka negrasās uzbrukt Ukrainai, un apsūdz Rietumus panikas celšanā.

Rietumi ir paziņojuši, ka Krievijai tiks piemērotas plašas ekonomiskās sankcijas, ja tā izdomās uzbrukt Ukrainai.

Pēdējos gados Austrumukrainā notikušas sporādiskas apšaudes, taču konflikta saasināšanās palielinātu spriedzi starp Krieviju un Rietumiem.

RIA ziņo, ka pašpasludinātās Luganskas republikas pārstāvji ceturtdien apsūdzējuši Ukrainas armiju mīnmetēju, granātmetēju un ložmetēju izmantošanā.

"Ukrainas bruņotie spēki ir rupji pārkāpuši pamiera režīmu, izmantojot smagos ieročus, kas saskaņā ar Minskas vienošanos bija jāatsauc," paziņojuši tā dēvētās Luganskas republikas pārstāvji.

Kā zināms, 2014. gadā Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimu, bet pēc tam iebruka arī Ukrainas kontinentālajā teritorijā, kur tolaik sagrābtās teritorijas Doņeckas un Luhanskas apgabalos joprojām kontrolē Maskavas finansētas un apbruņotas kaujinieku bandas.

2015. gadā ar Francijas un Vācijas starpniecību noslēgtā Minskas vienošanās uzliek Ukrainai par pienākumu nodrošināt Krievijas apbruņoto kaujinieku bandu kontrolē esošajām teritorijām valsts austrumos plašu autonomiju, kā arī garantēt visiem kaujiniekiem, kas bijuši iesaistīti karadarbībā pret Ukrainas armiju, amnestiju.

Vienošanās paredz, ka Ukraina kontroli pār robežu ar Krieviju atgūs vienīgi pēc vietējo vēlēšanu organizēšanas kaujinieku bandu kontrolētajās teritorijās.

Šie noteikumi, kas Kijevai tika uzspiesti tiešu militāru draudu apstākļos no Krievijas puses, Ukrainai patiesībā ir nepieņemami, jo tie faktiski iznīcina tās suverenitāti, un tāpēc to izpildei nepieciešamo likumu apstiprināšana parlamentā reāli nav iespējama.

Daudzi ukraiņi šo vienošanos uzskata par nacionālo interešu nodevību, un gan prezidents Volodimirs Zelenskis, gan viņa administrācijas amatpersonas atkārtoti aicinājušas to pārskatīt.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu