/nginx/o/2022/02/16/14368079t1hc81d.jpg)
Virtuve bieži vien mājoklī mēdz būt visa centrs. Šeit gatavojam un baudām maltītes un brīvdienu rītos radām mīļas atmiņas, kopā ar bērniem vai mīļoto cepot pankūkas. Svarīgi, lai virtuve ne vien kvalitatīvi funkcionē, bet arī rada prieku tur uzturēties.
Virtuve, tāpat kā vannas istaba, tiek uzskatīta par vienu no “problēmzonām” mājoklī, jo remonts šajās telpās mēdz būt sarežģīts un pašu spēkiem, iespējams, pat nepaveicams, ja vien tas nav tikai kosmētisks. Apskatīsim dažus jautājumus, ko rūpīgi pārdomāt, pirms tiek uzsākts virtuves remonts.
Izmaksas un apjoms
Runājot par kārtīgu remontu, ir uzreiz jāsaprot, ka virtuvi izremontēt nebūs lēti. Virtuve ir telpa, kas pilda praktiskas funkcijas, un teju visas iekārtas un mēbeles tiek aktīvi lietotas – ledusskapis un plauktiņi virināti, ūdens krāns izlietnē atvērts un aizvērts daudzas reizes ik dienas, tāpat arī plīts, cepeškrāsns un citas iekārtas regulāri tiek izmantotas.
Lai virtuve kalpotu ilgi un uzticami, iegādājies kvalitatīvas ierīces un virtuves mēbeles. Labāk domāt par ietaupījumu ilgtermiņā un izvēlēties energoefektīvu tehniku, kas sākotnēji izmaksās vairāk, bet pēc laika atmaksāsies ar uzviju.
Jo lielāks remonts tiek plānots, jo vairāk laika tas aizņems. Centies jau iepriekš aprēķināt, cik laika katrs darbiņš aizņems, lai vari saprast, vai remonta laikā mājokļa iemītnieki maz varēs uzturēties dzīvoklī vai tomēr nāksies uz laiku pārcelties kur citur.
Remonta plānošana
Kad tiek plānots virtuves remonts, jāņem vērā vairākas lietas. Pirmkārt, apzinies budžetu, kāds būs nepieciešams kārtīgam remontam. Neaizmirsti izveidotajam budžetam pierēķināt vēl 15% no summas neparedzētiem izdevumiem. Apsver visus sīkumus un rēķinies, ka, iespējams, būs vajadzīgi vairāki profesionāļi, kas varēs darbā palīdzēt, tostarp, piemēram, santehniķis, elektriķis un interjera dizainers.
Rūpīgi izpēti atsauksmes par profesionāļiem, kurus plāno nolīgt. Ne vienmēr lētākais variants būs tas labākais. Uzmanies arī no tiem meistariem, kas uzreiz nosauc savu stundas likmi, bet nevar solīt, cik stundās spēs paveikt konkrētu darbu.
Kad visi nepieciešamie darbi apzināti, sastādiet tos loģiskā secībā. Pareizāko remonta darba secību vari noskaidrot pie sava izvēlētā meistara vai uzmeklēt internetā, ja plāno tos veikt pats.
Interjers un stils
Lai virtuvē justos ērti un patīkami, pirms konkrētu materiālu iegādes padomā, kādu iztēlojies savu ideālo virtuvi. Apdomā krāsu paleti – virtuvē droši var izvēlēties kaut ko spilgtāku un dzīvespriecīgāku nekā, piemēram, guļamistabā, kur speciālisti iesaka mierīgus, blāvus toņus. Vari censties virtuves interjeru saskaņot ar pārējām mājokļa telpām, lai tā pēc remonta neizskatās gluži kā no citas pasaules.
Ja dosi priekšroku vienkāršiem, neitrāliem toņiem, vari uzlabot kopējo telpas izskatu ar dažādiem saskaņotiem akcentiem, piemēram, puķu podiem, galdautu un virtuves cimdiem. Atceries, ka virtuvē nevajadzētu tādas virsmas, ko grūti notīrīt, jo galu galā galvenā telpas funkcija ir ēst gatavošana.
Apgaismojums
Virtuvē gaisma ir ļoti būtiska, jo bieži jāveic tādi sīki darbiņi kā produktu griešana. Centies iekārtot telpu tā, lai tajā ieplūst pēc iespējas vairāk dabiskā gaisma caur logiem, bet parūpējies arī par mākslīgo apgaismojumu. Labāk būs ierīkot vairākus dažādus gaismas avotus, un bez griestu lampas visvairāk talkā nāks skapīšos vai zem tiem iebūvēti gaismekļi, kas dos spilgtu gaismu tieši uz tām virsmām, kuras visbiežāk nāksies izmantot.
Ja plānots remonts visā dzīvoklī un meklē vēl citus padomus, lasi arī ONDO bloga rakstu Kādas ir aptuvenās dzīvokļa remonta izmaksas? Ar ko rēķināties?