No 4. februāra Lietuvā oficiāli sāka ziņot par gadījumiem, kad cilvēks otro vai pat trešo reizi inficējies ar Covid-19, šos datus iekļaujot ikdienas statistikā. Kāda ir situācija Latvijā? "Apollo" sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), lai noskaidrotu, kā tiek veikta saslimušo uzskaite pie mums.
SPKC pārstāve Ilze Arāja "Apollo" skaidroja, ka atkārtoto inficēšanos dēvē par reinfekcijas gadījumiem un tie ir gadījumi, kad no pirmā pozitīvā Covid-19 testa līdz otrajam pozitīvajam testam ir pagājušas vismaz 60 dienas.
"Statistikā tiek iekļauti šie reinfekcijas gadījumi, ja ir pagājušas vismaz 60 dienas," norāda SPKC pārstāve.
Tiesa, var būt arī gadījumi, kad cilvēkam, piemēram, pagājušajā nedēļā ir bijis pozitīvs Covid-19 tests, un viņš ir aizgājis šonedēļ vēlreiz testēties, kur arī ir uzrādīts pozitīvs rezultāts.
Šādās reizēs gadījumi ar tik īsu intervālu starp testiem netiek iekļauti Covid-19 ikdienas statistikā.
Cik precīzi ir dati?
"Principā tie gadījumi, par kuriem laboratorijas mums ziņo, tiek atlasīti kā unikālie gadījumi un tālāk tad tie tik izziņoti, kā pozitīvi," stāstīja Arāja.
Laboratorijas katru rītu ap plkst. 8 līdz 9 ziņo SPKC par šiem gadījumiem un tad attiecīgi SPKC atlasa unikālos gadījumus. Pēc tam attiecīgi rodas arī unikālo pozitīvo gadījumu kopskaits, kas tiek publicēts katru dienu.
Kā tiek apzinātas kontaktpersonas?