Vairāki novērotāji pamanījuši, ka janvāra beigās Ziemeļkoreja piedzīvoja interneta pārtraukumus, kā rezultātā gandrīz katra interneta vietne kādu laiku nedarbojās. Hakeris, kas vīlies par ASV valdības nereaģēšanu uz Ziemeļkorejas uzbrukumiem, nolēma pats vērsties pret Kima Čenuna režīmu, vēsta portāls "Wired".
"Vēstījums režīmam." Hakeris atslēdzis internetu Ziemeļkorejai (4)
Daži novērotāji atzīmē, ka Ziemeļkoreja nupat veikusi virkni raķešu izmēģinājumu, liekot noprast, ka ārvalstu valdības hakeri varētu būt sākuši hiberuzbrukumu pret Ziemeļkoreju. Praktiski visas valsts tīmekļa vietnes ar pārtraukumiem atradās bezsaistē, sākot ar aviokompānijas "Air Koryo" rezervēšanas vietni, beidzot ar "Naenara" - vietni, kas kalpo kā oficiāls avots diktatora Kima Čenuna valdībai.
Tomēr atbildību par Ziemeļkorejas interneta pārtraukumiem nav jāuzņemas ASV vai kādas citas valsts hakeru aģentūrai, patiesībā tas bija viena amerikāņa darbs, ko vīrietis īstenoja savās mājās, pidžamā sēdēdams viesistabā, skatoties citplanētiešu filmas un ēdot pikantas kukurūzas uzkodas. Periodiski viņš devās uz mājas biroju, lai pārbaudītu progresu, kā programmas traucē visas valsts internetu.
Pirms vairāk nekā gada Ziemeļkorejas spiegi uzhakoja neatkarīgo hakeri, sauktu par P4x. Uzlaušanas kampaņa bija vērsta pret vairākiem Rietumu drošības pētniekiem ar mērķi nozagt to uzlaušanas rīkus un iegūt informāciju par programmu nepilnībām.
P4x norāda, ka viņam izdevies nepieļaut vērtīgas informācijas izzagšanu. Tomēr viņš jutās ļoti satraukts par šādiem personīgiem Ziemeļkorejas finansētiem uzbrukumiem, kā arī par to, ka ASV valdība uz tiem nereaģē. Ar viņu sazinājās FIB, taču netika piedāvāta reāla palīdzība, lai novērtētu Ziemeļkorejas uzlaušanas radītos zaudējumus vai aizsargātu sevi nākotnē.
Gadu vēlāk hakeris P4x nolēma rīkoties pats. "Ja neviens man nepalīdzēs, es pats sev palīdzēšu.
Šis bija pareizais lēmums, ko darīt. Ja viņi neredz, ka mums ir zobi, tas tikai turpināsies," stāsta hakeris. "Vēlos, lai viņi saprot - ja jūs vēršaties pret mums, tas nozīmē, ka daļa jūsu infrastruktūras kādu laiku nestrādās."
Hakeris atrada Ziemeļkorejas sistēmās daudzas zināmas, bet nelabotas nepilnības, kas ļāvušas viņam vienam pašam sākt pakalpojumu atteikuma uzbrukumus serveriem un maršrutētājiem, no kuriem ir atkarīgi daži valsts internetam pieslēgtie tīkli.
Viņš atteicās publiski atklāt šīs nepilnības, kuras, viņaprāt, palīdzētu Ziemeļkorejas valdībai aizsargāt sevi pret hakera uzbrukumiem, tomēr norādīja uz tīmekļa servera programmatūras zināmu kļūdu. P4x atklāj, ka lielākoties ir automatizējis savus uzbrukumus, periodiski palaižot instrukcijas virknes, kas uzskaita, kuras sistēmas atrodas tiešsaistē, pēc tam veicot darbības, lai tās likvidētu.
"Ir diezgan interesanti, cik viegli bija radīt reālu efektu," norāda P4x.
Šīm salīdzinoši vieglajām uzlaušanas metodēm ir bijusi tūlītēja ietekme. P4x uzbrukuma laikā gandrīz katra Ziemeļkorejas interneta vietne kādu laiku nedarbojās.
Kiberdrošības pētnieks Džunade Ali, kas uzrauga Ziemeļkorejas internetu, stāsta, ka pirms divām nedēļām sācis novērot šķietami noslēpumainus masveida uzbrukumus valsts internetam un rūpīgi sekojis tiem līdzi. Ali stāsta, ka redzējis valsts galveno maršrutētāju darbības traucējumus, radot traucējumus piekļūt valsts vietnēm, e-pastam un citiem interneta pakalpojumiem.
"Tā kā viņu maršrutētāji tika bojāti, datus bija neiespējami novirzīt uz Ziemeļkoreju." Rezultātu viņš raksturo kā "faktiski pilnīgu interneta pārtraukumu, kas ietekmē valsti".
P4x norāda, ka viņa uzbrukumi nepārtrauca ziemeļkorejiešu izejošo piekļuvi pārējam internetam un to mērķis galvenokārt ir nosūtīt vēstījumu Kima režīmam, ko hakeris raksturo kā "ārprātīgus cilvēktiesību pārkāpumus un pilnīgu kontroli pār valsts iedzīvotājiem".
Lai gan hakeris atzīst, ka viņa uzbrukumi, iespējams, pārkāpj ASV likumus par kibernoziegumiem, viņš apgalvo, ka nav izdarījis neko ētiski nepareizu. "Mana sirdsapziņa ir tīra," saka P4x.