Janvāra beigās Latvijas medijos izskanēja gadījums, kurā kāda skatītāja satraucās par laika ziņu moderatores svaru. Ar šādām nepatīkamām situācijām var saskarties jebkurš smalkākas ķermeņa uzbūves cilvēks, tādēļ ēšanas traucējumu psiholoģijas speciāliste Zane Zābere "Apollo" skaidro, kā atpazīt anoreksiju un neaizvainot tos cilvēkus, kuri ar šo slimību neslimo.
Angliski runājošo valstu termins "body shaming" jeb ķermeņa kaunināšana ir nekonstruktīvi komentāri un kritika par kāda cilvēka izskatu, stāsta ēšanas traucējumu psiholoģijas speciāliste Zane Zābere.
Ja rodas bažas par kāda cilvēka veselības stāvokli, tas jāadresē pēc iespējas mierīgāk un laipnāk, bez agresijas un kritizēšanas.
Speciāliste stāsta, ka jāmēģina savas emocijas nolikt malā, maigi sakot: "Man ir sajūta, ka kaut kas nav kārtībā. Vai es tev varu palīdzēt?"
Negatīvi un nosodoši komentāri nevienam nepalīdz. Zābere skaidro, ka ir jāsaprot teiktā mērķis:
"Vai kādam paliks labāk, ka tu lamājies ar šādiem komentāriem?" Tāda veida piebildes kā "tur taču var būt anoreksija", kas izteiktas apvainojuma veidā, veicina to, ka reālie anoreksijas slimnieki nedodas pie ārsta, jo kaunas.
Var būt situācijas, kurās netīkamā komentāra autors pats personīgi pagātnē vai joprojām saskaras ar šo slimību vai ar anoreksiju ir saslimis kāds viņam tuvs cilvēks. Tas var būt viens no iemesliem saasinātai reakcijai attiecībā uz citiem, skaidro speciāliste.