Singltons norāda, ka krīzes eskalēšanās Ukrainā "pilnīgi noteikti" skars enerģētikas un metālapstrādes nozares, kas ir īpaši svarīgas globālās ekonomikas jomas. Šāda veida situācijā apvienojumā ar Ķīnas īstenoto "Nulles kovida politiku" Ķīnas ekonomiskās nedienas kļūtu vēl izteiktākas.
Pekinas palīdzībai ir limiti
Spēcīgas attiecības Ķīnu Krievijai ļautu mīkstināt Rietumu sankciju sekas, bet ne tās neitralizēt. Tāpat ir arī dažas problēmas, kurās Ķīna nekādi nespēj palīdzēt Krievijai. Turklāt – ne reizi vien izskanējis, ka pret Krieviju varētu izmantot "diplomātisko kodolbumbu" - valsts izslēgšanu no SWIFT. Tas izslēgtu Krieviju no globālās banku sistēmas.
"Ķīnas juaņa starptautiskā mērogā ne tuvu nav tik izplatīta un nozīmīga kā ASV dolārs. Tieši dolārs spēlē kritisku lomu SWIFT sistēmā, kā arī naftas un gāzes tirdzniecībā, kas faktiski nodrošina dzīvību Krievijas ekonomikai," norāda Kapri.
"Eurasia Group" analītiķi ziņojumā pagājušajā nedēļā norādīja, ka Pekina var dubultot centienus veidot maksājumu sistēmu, kurā galvenā valūta ir juaņas. Tas varētu daudz brīvāk īstenot biznesu ar valstīm, pret kurām noteiktas sankcijas, neizmantojot dolārus vai eiro.
Pat ja arī Pekina attīsta savu maksājumu sistēmu, gan Krievija, gan Ķīna labāk izvēlētos tirgoties ar brīvi konvertējamām valūtām, kas nozīmē, ka centieni mazināt Rietumu ietekmi būtu "drīzāk mērķtiecīgi nekā saturīgi".
Arī pašreizējā situācija nav Krievijas labā. 2014. gadā, pēc tam, kad Krievija iebruka un okupēja Krimu, Maskava vērsās pie Pekinas pēc atbalsta, jo pret Krieviju tika noteiktas sankcijas. Lai arī Pekina publiski nosodīja sankcijas pret Krieviju un solīja padziļināt ekonomiskās saiknes ar Krieviju, šie centieni nebija pietiekami, lai Krievijas problēmas tiktu atrisinātas, tieši otrādi – notika otrāds process.