Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Kā aprēķināt, cik maksās dzīvokļa remonts?

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Ikviens mājokļa īpašnieks agrāk vai vēlāk saskaras ar nepieciešamību to remontēt. Kosmētiskais remonts būtu jāplāno reizi 5 - 8 gados, bet kapitālais remonts – atkarībā no īpašnieku vajadzības un vēlmes dzīvoklī veikt būtiskas izmaiņas, ne tikai vizuālus uzlabojumus.

Ja dzīvoklī paredzēts nopietns remonts, tad tam arī attiecīgi jāsagatavojas. Pavirša plānošana vēlāk ietekmē visa remonta gaitu – pārsniegts remontdarbu budžets, kvalitātes problēmas un gari darbu izpildes termiņi, ir parastās problēmas, ar kurām mēdz saskarties mājokļa īpašnieki.

Kā rīkoties, lai dzīvokļa remonts izdotos? Ieteikums sekot šiem vienkāršajiem ieteikumiem un tos realizēt dzīvē.

Veicamie darbi

Veicamo darbu saraksta augšgalā jābūt pozīcijām, kas ir pašas svarīgākās jeb pozīcijas, kuru dēļ remonts tiek plānots. Piemēram, logu nomaiņa, sienas nojaukšana vai izbūve, vannas istabas remonts.

Nopērkamo materiālu un preču saraksts

Kad apzināti veicamie darbi, sastādiet materiālu un preču sarakstu. Sākotnējās cenas iespējams noskaidrot samērā vienkārši, aplūkojot cenas interneta veikalos vai cenu salīdzināšanas portālos. Sastādiet savu sākotnējo tāmi, iekļaujot tajā vidējās izmaksas materiāliem, precēm un, ja iespējams, darbam. Te gan jāsaka, ka pieaugošais pieprasījums pēc mājokļiem atstāj iespaidu uz būvniecības darba izmaksām. Meistari ir pieprasīti, un izmaksas aug pat pa dienām.

Meistara sagatavota tāme – piedāvājums

Lai saprastu, cik izmaksās darbs, vajadzēs aptaujāt vairākus remontdarbu veicējus. Pirms tāmes sastādīšanas noteikti atvēliet laiku kopīgai dzīvokļa apskatei. Nedrīkst paļauties uz standarta piedāvājumiem, kas tapuši pēc sarunas ar pasūtītāju pa telefonu. Materiālu izmaksas salīdziniet ar savām kontroltāmes izmaksām un uzdodiet konkrētus jautājumus, ja meistara norādītās izrādās augstākas. Profesionāļiem ir atlaides būvniecības un specializētajos preču veikalos – jautājiet par iespējām iegādāties materiālus par labākām cenām. Svarīgi vienoties par remontdarbu kopējo summu un to ievērot, par katru izmaiņu prasot pamatotus argumentus.

Remontdarbu dalījums posmos un laika grafiks

Uzsākot remontdarbus, jārēķinās, ka dažu materiālu piegādes var kavēties, taču kopumā ir jābūt priekšstatam par darbu secību un to izpildei nepieciešamo laiku. Materiāli iegāde jāplāno saskaņā ar veicamo darbu grafiku. Ja atsevišķām pozīcijām ir gari piegādes termiņi, jāmeklē alternatīvi risinājumi. „Tīrie” darbi jāplāno no griestiem uz leju – pabeidzam griestus, tad sienas un visbeidzot grīdas.

Atsevišķa tāme dizaina un interjera precēm

Prātīgi šos pirkumus neiekļaut remontdarbu tāmē, bet sastādīt atsevišķu interjera tāmi. Tas palīdzēs izvērtēt prioritātes situācijā, kad naudas līdzekļu visu ieceru īstenošanai tomēr nepietiek. Tādā gadījumā būtiski vispirms pabeigt remontdarbus, bet pēc tam, ja vajadzīgs, veikt dizaina un interjera preču tāmes korekciju, daļu pirkumu atliekot uz vēlāku laiku vai atrodot alternatīvus risinājumus.

Šādās situācijās noderīgs var būt arī kredīts dzīvokļa remontam. Mūsdienīgs risinājums ir kredīts no 20 gadiem, kas pieejams bez laikietilpīgu formalitāšu pildīšanas. Tomēr, pirms saņemt piedāvājumu no aizdevēja, ir būtiski izvērtēt ne vien vajadzīgo summu, bet arī iespējas to laikus atmaksāt.

Interjera dizainera konsultācijas

Plānojot remontu, visas sīkākās nianses paredzēt ir grūti. It sevišķi, ja nav iepriekšējas pieredzes. Zinošs interjera dizainers palīdzēs ar krāsu izvēli, plānojumu, apdares materiālu atlasi, elektrības plānu un daudziem citiem svarīgiem sīkumiem, kas kopumā nodrošinās raitu remontdarbu gaitu.

Piemēram, jāzina, uz kuru pusi vērsies durvis, slēdžu un rozešu izvietojums, apgaismes ķermeņu optimāls daudzums un veids, grīdas seguma salaidums ar flīzi, utt. Jums uz šiem jautājumiem remontdarbu laikā būs jāatbild, ja vien to neveiks interjera dizainers. Interjera dizainera iesaiste ir maksas pakalpojums, taču labs profesionālis ietaupīs Jūsu laiku, palīdzēs ar padomu un risinājumiem.

Savstarpējā komunikācija

Subjektīvs, bet ļoti svarīgs kritērijs ir patīkama savstarpēja komunikācija starp Jums kā pasūtītāju un remontdarbu veicēju. Izvēloties meistaru, ieteicams iegūt uzticamas atsauksmes, bet diemžēl arī tas ne vienmēr palīdz. Visbiežāk jāklausa savai sirdsbalsij un intuīcijai. Nevajag mēģināt strādāt ar cilvēkiem, ar kuriem jau sākumā grūti komunicēt.

Remontdarbu vadība

Jābūt gataviem, ka kādam no ģimenes kādu laiku būs jāatrod laiks remontdarbu uzraudzībai, lai objektā norisinātos nepārtraukts darbs.

Līdzekļi neparedzētajiem izdevumiem

Jārēķinās ar papildus 10 – 15% no tāmes neparedzētajiem izdevumiem, sākot ar materiālu sadārdzinājumu un beidzot ar darba gaitā atklātiem defektiem.

Uz augšu