Viņš atzina, ka līdz ar to Covid-19 slimnieku skaits faktiski ir daudz lielāks, nekā to uzrāda oficiālā statistika.
Taču labā ziņa esot tā, ka atklāto pozitīvo gadījumu īpatsvara pieaugums stabilizējas - tas turas ap 39-40% un pagaidām vairs nepieaug.
"Tas varētu jau liecināt, ka varbūt, varbūt tuvākajās nedēļās slimnieku skaits vairs nepieaugs," izteicās SPKC pārstāvis.
Arī Eiropas Savienībā kopumā saslimstības ar Covid-19 pieaugums pēdējās dienās vairs netiek novērots, kas ir pozitīvs signāls, informēja speciālists.
Perevoščikovs stāstīja, ka pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits. To pacientu skaits, kuriem Covid-19 ir pamata diagnoze, mēneša laikā pieaudzis par aptuveni 80%, savukārt to pacientu skaits, kuriem Covid-19 ir konstatēta kā papildu saslimšana, mēneša laikā četrkāršojies.
Infektologs uzsvēra, ka statistiski nedrīkst ignorēt tos pacientus, kuriem Covid-19 ir kā otrā diagnoze, jo lielā daļā gadījumu tieši koronavīruss šiem cilvēkiem ir izraisījis smagas sekas.
"Tie ir pacienti ar insultu, infarktu, gados veci novārdzināti pacienti, kuriem koronavīruss slimības gaitu padara smagu,
līdz ar to šie pacienti ārstējas ne tikai tajās gultās, kas paredzētas kovida pacientiem, bet arī parastajās terapeitiskajās nodaļās, un šo pacientu skaits ir ļoti liels," norādīja Perevoščikovs.