Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

"Jāpaciešas īsu brīdi." Mediķi aicina saglabāt Covid-19 ierobežojumus (7)

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Kamēr vairāki politiskie spēki aktīvi aicina atcelt Covid-19 ierobežojumus un noradīt uz to bezjēdzību, Latvijas slimnīcu ārsti norāda, ka saslimušo skaits ir augšupejošs, tāpēc šis nav piemērots brīdis ierobežojumu atcelšanai, otrdien, 1. februārī, vēsta Latvijas Televīzija.

Speciālisti aicina turpināt lietot arī sejas maskas un saņemt Covid-19 balstvakcīnu.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) pulmonoloģe Zaiga Kravale pauda nostāju, ka "šajā brīdī par to runāt ir kaut kāda zināma fatālisma pieskaņa".

"Es īsti nevaru saprast ne medicīniskus, ne emocionālus, nekādus argumentus, kāpēc tagad par to būtu jārunā," sacīja mediķe.

Arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" galvenā ārste Baiba Rozentāle uzsvēra: "Šajā brīdī par ierobežojumu atcelšanu nebūtu jārunā." Viņa uzsvēra, ka valstīs, kurās tiek domāts par ierobežojumu atcelšanu, pīķa saslimstība ar Covid-19 jau ir sasniegta un "līkne iet lejā", kamēr Latvijā inficēšanās līkne joprojām strauji virzās augšup.

"Mēs ļoti daudz runājam par omikronu, bet stacionāros, varētu teikt, ka puse, kas nonāk ar pneimonijām, vēl ir deltas pacienti un arī ļoti smagi pacienti," atzīmēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Kravale piebilda, ka Covid-19 vīrusa delta variants joprojām cirkulē un nevakcinētajiem vai tiem, kuri laikus nav saņēmuši balstvakcīnu, vīruss var radīt ļoti smagas sekas veselībai. Viena no nozīmīgām riska grupām ir grūtnieces.

"Runājot arī par omikrona paveidu, gribētu uzsvērt, ka tas nav tik nevainīgi.

Jo omikrons lieliski dekompensē hroniskās slimības, un mēs redzam, ka pacienti tiek stacionēti ar citu slimību dekompensāciju un arī noslogo stacionārus," sacīja Kravale.

Rozentāle kā papildu argumentu ierobežojumu saglabāšanai min arī gripas epidēmiju, kas pašlaik plosās vairākās Eiropas valstīs. "Šajā brīdī mums nav jāatceļ ierobežojumi, un, ziniet,

mums ir jāpaciešas pavisam īsu brīdi - līdz apmēram marta vidum vai marta otrajai pusei. Mēs taču to varam darīt. Tas ir tā kā latviešu teicienā - atlicis pārkāpt tikai to suņa asti," norādīja Rozentāle.

Drošības pasākumi, kurus varētu atcelt kā pirmos, potenciāli varētu būt tie, kas visvairāk ietekmē ekonomikas un valsts darbību, piemēram, ierobežojumi, kas neļauj pakalpojumu sniedzēju grupām strādā pilnā apmērā, LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pauda Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (AP).

Deputāts atgādināja, ka Veselības ministrija patlaban ir sākusi darbu pie plāna, kā iziet no Covid-19 ierobežojumiem, pakāpeniski tos atceļot. Ņemot vērā, ka patlaban vēl notiek konsultācijas ar nozari un speciālistiem, deputāts sacīja, ka patlaban esot grūti atbildēt, kuri tieši būtu pirmie atceļamie ierobežojumi.

Kā ziņots, opozīcija un tagad arī valdības partijas pēdējā laikā aktīvi sākušas runāt par potenciālu iziešanu no Covid-19 ierobežojumiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu