30. janvārī Valsts valodas centrs (VVC) paziņoja, ka tādi vārdi kā, piemēram, "nēģeris", "krievs", "aziāts" uzskatāmi par tikpat neitrāliem kā, piemēram, "latvietis" un "rīdzinieks". Pēc šāda paziņojuma sabiedrība pauda dažādus viedokļus un pārdomas par šo vārdu lietojumu sarunvalodā. Ziņu medijs "Apollo.lv" sazinājās ar vairākiem valodniekiem un etnisko grupu piederīgajiem, lai noskaidrotu visu pušu viedokļus par VVC paziņojumu.
Valsts valodas centrs paziņoja, ka visi tautību, nāciju un etnisko grupu nosaukumi jeb etnonīmi vai to funkcijā lietoti apzīmējumi var būt gan stilistiski neitrāli, gan stilistiski marķēti.
Pēcāk Valsts valodas centrs uzsvēra, ka gadījumā, ja kādam valodas lietotājam ir citu kultūru pieredzē balstīti iebildumi pret kādu vārdu, tā vietā var izvēlēties citu etnonīma formu, piemēram, teorētiski vārda "nēģeris" vietā iespējams lietot senāko apzīmējumu "moris", bet pret to arī iespējami līdzīgi iebildumi, norādīja centrā.
Pēc šāda paziņojuma iedzīvotāji steidza paust savu viedokli par šādu lēmumu. Kāda mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotāja Agita pauda sašutumu par etnonīma izmantošanu:
"Kādēļ rakstā vispār nav pieminēts vārds "melnādainais"? Un, kā gan vārdu "nēģeris" var salīdzināt ar vārdiem "amerikānis" vai "daugavpilietis"?"
Attiecībā uz vārdu "krievs" sociālo tīklu lietotāja Ksenija vaicāja, vai kāds jebkad bija iedomājies, ka šo vārdu nedrīkst lietot.
Atbildot uz šo komentāru, "Twitter" lietotāja raksta: "Nedomāju, ka nedrīkst, bet "krievs" Latvijas iedzīvotāju kontekstā subjektīvi skan kaut kā strupi un parupji. Piekrītu, ka vēstures dēļ skan kā lamuvārds, jo pietiekami ir tā izmantots. Plus, kā lai zina, vai cilvēks ir krievs vai citas tautības, bet krievu valodā runājošs."