Saeima pērnā gada 16. decembrī pieņēma likumu, kas paredz izmaiņas regulējumā par bērnu adopciju uz ārvalstīm. Pieņemtais likums nozīmē, ka no 1. jūlija bez vecāku gādības palikušos Latvijas bērnus vairs nevarēs adoptēt uz ASV. Pēc šā lēmuma sabiedrībā raisījās asas diskusijas par to, kas notiek ar līdz šim uz ASV adoptētajiem bērniem. Lai uzzinātu, kā jūtas adoptētie bērni, ziņu medijs "Apollo.lv" intervēja divus jauniešus.
Bērnu adopcija uz ārvalstīm ir sarežģīts jautājums, kuru Latvijā aktualizē jau vairākus gadus. Neilgi pēc šī lēmuma pieņemšanas vairāki iedzīvotāji pauda gan pozitīvos, gan negatīvos aspektus, ko šī situācija var radīt.
Izvērtējot šo situāciju no pozitīvās puses, daļa iedzīvotāju pauda uzskatu, ka šobrīd Latvijā notiek pakāpeniska bērnunamu izzušana un Latvijai ir jākļūst par valsti, kas spēj rast risinājumu bērnu integrēšanai audžuģimenēs.
Aizstāvot šo pozīciju, latviete Inese raksta: "Nevajag pārspīlēt. Latvijā vietējā adopcijā neviens nedod adoptēt maniakiem un izvarotājiem. Vietējā adopcijā ir ļoti dziļa ģimenes izpēte.
Bet, ja adoptē uz ASV, tad ļoti bieži nodod bērnus pāradopcijā uz ģimenēm, kur nekāda izpēte nav veikta vispār. Tur gan maniaki var gadīties.
Tikai tāpēc, ka amerikāņi ir mūsu sabiedrotie drošības jautājumos, ir jābeidz uztvert viņus nekritiski un neredzēt viņu sistēmiskos trūkumus. Bērnu adopcija viņiem ir labi pelnošs bizness, bet Hāgas konvencija nosaka, ka no bērnu adopcijas pelnīt nedrīkst."
Tomēr daļa iedzīvotāju izteica arī pretēju viedokli, paužot sašutumu par adopcijas ierobežojumu. Iedzīvotājs Jānis vēsta, ka uz ārzemēm ir jāļauj adoptēt bērnus, kurus Latvijā neviens nevēlas adoptēt. Kā piemēru latvietis min smagi slimus bērnus, kuriem adopcija uz ASV var būt lieliska iespēja būt aprūpētiem.