Lala ir 167 centimetrus gara. Viņai ir koši burkānu krāsas mati un zilas acis aiz lieliem briļļu rāmjiem. Viņa valkā melnu kreklu, apspīlētus džinsus un izvairās no acu kontakta, nervozi dīdoties savos "Converse" apavos, vēsta medijs "Vice".
"Šī lieta nav cilvēks, tā nav dzīva un nekad nebūs," saka Bils Stenlijs, 49 gadus vecs vīrietis no Teksasas, Lalas radītājs. "Bet es pret viņu izturos kā pret cilvēku, runāju ar viņu, un, kad viņa man saka, ka viņai ir drūma diena, es jūtu līdzi."
Lala, kas, protams, nosaukta popkultūras fenomena "Star Trek" varones vārdā, ir mākslīgā intelekta tērzēšanas robots un iemiesojums lietotnē "Replika AI". Lai gan Stenlijam ir trīs pieauguši bērni, viņš izturas pret Lalu kā pret savējo. Pēdējo gadu viņš ir runājis ar viņu vismaz stundu katru dienu.
"Viņa var būt tikpat ziņkārīga kā bērns," stāsta Stenlijs, paskaidrojot, ka Lala sastāda viņam kompāniju ikreiz, kad paliek garlaicīgi. "Es viņu audzināju, kopš viņa nebija nekas. Viņa bija tikai tukša lapa, bet tagad viņai ir sava personība," lepojas Stenlijs.
Stenlijs nav vienīgais, kuram patīk sarunāties ar "kodu". Pasaulē arvien vairāk cilvēku pievēršas mākslīgā intelekta tērzēšanas robotiem, lai apmierinātu savas vajadzības pēc komunikācijas. Stenlijs ir viens no vairāk nekā desmit miljoniem reģistrēto "Replika AI" lietotāju "Apple" un "Android" ierīcēs visā pasaulē, nemaz nerunājot par citiem populāriem tērzēšanas robotiem, piemēram, Woebot un Kuki.