Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" vēstīja par kādu sievieti, kurai darbā visiem izdalīti ik pa 72 stundām veicami Covid-19 paštesti. Sieviete pastāstīja: "Uztaisīju pirmo testu. Kamēr gaidīju rezultātu, aizgāju iztīrīt zobus, sagatavoties darbam. Nāku atpakaļ – divas svītriņas. Pozitīvs. Uzreiz zvanīju vadītājai. Vadītāja saka – veic otru. Uztaisīju otru – sanāk pēc zobu tīrīšanas. Arī rāda pozitīvu."
Laboratorijas testam izdevies pieteikties tās pašas dienas pievakarē. Līdz gājienam uz testēšanas punktu sieviete veikusi vēl divus paštestus. Rezultātā četri testēšanas paneļi uzrādījuši pozitīvu rezultātu.
Sievietes un viņas ģimenes satraukumu un pārliecību par to, ka mājās ir ienācis Covid-19, kliedēja laboratorijas testa atbilde.
"Vakarā man veica testu. Un deviņos bija atpakaļ atbilde, ka tests ir negatīvs. Tas slimums, protams, arī bija, jo es jutos slikti, bija neliela temperatūra. Beigās aizgāju pie ģimenes ārsta – vienkārši bronhīts ir," viņa atklāja.
Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins skaidroja, ka sievietes stāstītais piemērs ir praksē sastopams, taču daudz retāk.
"Ja mēs redzam, ka paštests ir pozitīvs, bet laboratorijas tests – negatīvs, tas varētu būt saistīts ar testa specifiskumu. Jo, ja pat antigēna testiem ir augsts specifiskums, kas ir līdz 99%, antigēna testiem varētu būt arī "krosreakcija". Tās ir reakcijas uz citu mikroorganismu," viņš norādīja, paskaidrojot, ka tests var reaģēt uz kādu citu vīrusu, kas var uzrādīt viltus pozitīvu Covid-19 paštesta rezultātu.