Pieredzējušais vārtsargs arī norāda, ka jaunam vārtu vīram spēlēt vidē, kurā viņš būtībā tiek "iemests saplosīšanai", ir ļoti grūti: "Ja jauns spēlētājs ieiet spēlē un "apēd" vairākas ripas, principā viņa atgriešanās ir... Tās nebūs."
"Tās nebūtu arī, ja "neapēstu". Būsim tagad atklāti. Kā jau mēs teicām, pa 14 gadiem neviens nav izaudzināts. Uz ko puikas tur cer? Ko viņiem tur piedāvā? Es nezinu. Tu paraksti līgumu un spēlēsi "Dinamo"? Tie ir meli!"
Sarunas turpinājumā, Muštukovs izteicās skarbi, norādot, ka jauno vārtsargu cerības, nākot uz Rīgas "Dinamo" sistēmu, ir naivas: "Rezultāts ir vajadzīgs uzreiz! Ir grūti uzticēties vārtsargam no junioru hokeja. Viņi pēc MHL īsti nekur netiks, ja kāds viņus kaut kur neiekārtos. Piemēram [Kārlis] Zirnis kādu iekārtos koledžā. Ja man nav taisnība, pasakiet, kurš kaut kur vēl spēlē pēc MHL?"
Bet, ko darīt jaunam vārtsargam? "Jādara, kā Matīss Edmunds Kivlenieks, kurš 14 vai 15 gadu vecumā aizbrauca uz ASV. Kā darīja Ivars [Punenovs] un Elvis [Merzļikins], kuri aizbrauca uz Šveici."
Runājot par jaunajiem vārtsargiem, kuri Rīgas "Dinamo" laika gaitā izmesti "saplosīšanai", Muštukovs bija skarbs: "Skatās jau uz statistiku. Uz ko tad vēl? Labs puika? Smuks puika? Nē! Un mēs varam smieties par Angliju vai Franciju, bet arī tur viņus neņems."
Pats Muštukovs laikā, kad pārstāvēja Rīgas "Dinamo" sistēmu, lielu daļu laika pavadīja Baltkrievijas čempionātā. Viņaprāt, tieši šis, sava veida fārmkluba līmenis ir tas, kas pietrūkst, lai vārtsargi varētu veidot savu profesionālo karjeru.
"Jaunā hokejista līgumā, kad tas tiek parakstīts, iekavās jābūt punktam - tu nekad nespēlēsi Rīgas "Dinamo". Varbūt vārdu "nekad" var aizstāt ar "gandrīz nekad"," skarbs bija Muštukovs.
Nobeigumā nācām klajā ar savām prognozēm par Latvijas hokeja izlases rezultātiem Pekinas olimpiskajās spēlēs.