Atgriežoties viesnīcā, reģistratūras darbinieki teica, ka tagad viņiem pāris būs jāpārbauda ik pēc trim dienām - līdz brīdim, kad testi būs negatīvi.
"Pati izolācija izskatās šādi. Trīs reizes dienā - pulksten 16.00, starp pusdienām un vakariņām - uz istabu tiek atnestas picas.
Katru vakaru atnāk ārsts, lai apskatītos, vai vēl esam dzīvi, mēra temperatūru, pulsu, jautā, kā jūtamies, iedod nepieciešamos medikamentus.
Iet nekur nedrīkst. Kad beidzās ūdens vai tualetes papīrs, palūdzām apsargam un viņš visu nokārtoja," stāsta lietuviete.
Lietuvietes vīram Covid-19 tests bija negatīvs jau pēc piecām dienām. "Man negatīvs tests kļuva tikai 12. dienā. Vīram bija iespēja lidot mājās vai palikt kopā ar mani, tāpēc parakstīja dokumentu, ka brīvprātīgi paliks pie manis un viesnīca nereaģēs, ja atkal inficēsies.
Lai arī tests bija negatīvs, viņš tik un tā nevarēja nekur aizbraukt, un bija jāmaksā par nakšņošanu viesnīcā - aptuveni 250 eiro par trim naktīm līdz nākamajai pārbaudei," pieredzē dalās lietuviete.
Sieviete ir pateicīga tūrisma aģentūrai, kas pāri nomierināja un pēc katras pārbaudes rezervēja vietas nākamajam lidojumam, lai uzreiz pēc atveseļošanās varētu lidot mājās.
"Covid-19 dēļ mums radās papildu izmaksas aptuveni 800 eiro apmērā. Es teiktu, ka viesnīcā ir labāk nekā mājās, jo nav jāmazgā trauki, jākārto telpas, un, izejot uz balkona, gaida 25 grādi karstuma. Labāka izolācija nav iedomājama," vēsta sieviete.
Pāris stāsta, ka būt izolētam viesnīcā nav biedējoši. Pēc sievietes teiktā, darbinieki ir labestīgi, draudzīgi un vienmēr parūpējās par to, ko pāris lūdza.
Pārējiem pandēmijas laika ceļotājiem Žavinta iesaka atpūsties un izbaudīt ceļojumu, jo inficēties var jebkur - gan Lietuvā, gan Ēģiptē.